Saadet'ten yeni ittifak açıklaması

02 Eylül 2015 Çarşamba - 13:55 | Son Güncelleme : 02 09 2015 - 13:55

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, 1 Kasım genel seçiminde AK Parti ile ittifak konusuna ilişkin, "Biz tek başımıza seçime gidecek şekilde hazırlanıyoruz. 'Gelin şu yangını beraber söndürelim' diyen olursa ölçeriz, biçeriz tabi, onu değerlendiririz" dedi.


Saadet Partisiz bir meclisin milletin sorunlarına asla çare olamayacağını vurgulayan Kamalak, bu açıdan 1 Kasım seçimlerinin tarihi bir fırsat olduğunu belirtti. Kamalak, 6 Eylül'de Ankara'da geniş katılımlı bir istişare toplantısı gerçekleştireceklerini ve seçim startını vereceklerini bildirdi.

İTTİFAK İSTEYENE HAYIR DEMEYİZ

Toplantıda seçim için ittifak düşünüp düşünmediklerinin sorulması üzerine Genel Başkan Kamalak, Türkiye'nin birliği ve bütünlüğünden yana olduklarını söyledi. Şu anda ülkenin ateş çemberi içinde olduğunu, her gün şehit haberlerinin alındığını, annelerin feryatlarının yürekleri dağladığını anlatan Mustafa Kamalak, "Böyle bir ortamda, bu yangını söndürmek için, şehit kanlarını durdurabilmek için, o feryadı figanları son verebilmek için kim 'Biz varız' derse biz oradayız. Eviniz yanarken sağdan soldan, komşularınızdan, itfaiye memurlarından o yangını söndürmek için birileri yardıma koşsa siz onun düşüncesini, fikrini, zikrini sorgular mısınız? Sanmam" diye konuştu. Bugün ülkenin emniyetini sağlamakla görevli emniyet mensuplarının emniyette olmadığını savunan Kamalak, "Başımızda böyle vahim bir tablo varken ittifak isteyenlere biz bu yangını söndürmek için koşup gelenlere 'hayır' demeyiz" dedi.

'AK PARTİ İLE İTTİFAK YAPACAK MISINIZ?'

"Seçim için Ak Parti ile ittifak oluşturacak mısınız" sorusuna ise Genel Başkan Kamalak, parti olarak ülkedeki yangını söndürmenin gayreti içinde olduklarını anlattı. İttifak oldu ya da olmadı diye beklemeyeceklerini, ülkenin sorunlarıyla mücadele etmeye devam edeceklerini dile getiren Kamalak, "Biz tek başımıza seçime gidecek şekilde hazırlanıyoruz. 'Gelin şu yangını beraber söndürelim' diyen olursa ölçeriz, biçeriz tabi, onu değerlendiririz" diye konuştu. 

 

ETİKETLER