PTT sınav sonuçları açıklandı mı? (12 Ağustos 2018 PTT yazılı sınav)

07 Eylül 2018 Cuma - 11:44 | Son Güncelleme : 07 09 2018 - 11:44

PTT sınavı 12 Ağustos'ta yapıldı ve sonuçları merakla bekleniyor. Yazılı olarak düzenlenen PTT sınavından geçenler belirlenen meslek grupları dahilinde yerleştirilecek. PTT sınavı ile ilgili bilgileri derledik.


12 Ağustos'ta PTT yazılı sınavına katılan kişiler merakla sonuçların açıklanmasını bekliyor. Peki sonuçlar ne zaman ve nereden sorgulanabilecek?
 
PTT YAZILI SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?
 
PTT'nin Twitter üzerindeki destek hattından yapılan açıklamaya göre, PTT A.Ş. 2018/1 Personel Alım yazılı sınav sonuçlarının 20 Eylül 2019 tarihinde açıklanması bekleniyor.
 
Sınav sonuçları http://ptt.gov.tr ve http://ik.ptt.gov.tr adreslerinde yayınlanacaktır. Adaylar, sınav sonuçlarına ilişkin itirazlarını PTT’nin 1840 no’lu posta çeki hesabına 30 TL itiraz ücreti yatırıldığını gösteren belge ve itiraz gerekçesini gösteren dilekçe ile yazılı sınav sonucunun yayınlandığı günü takip eden yedi gün içinde gazisem@gazi.edu.tr e-mail adresine yapacaklardır. Sınavla ilgili itirazlara ilişkin itiraz değerlendirme raporu http://ik.ptt.gov.tr adresinde yayınlanacaktır. Adaylar, sınav sonuçlarına yapılacak itirazlarda 23 üncü maddede belirtilen hususlara uymak zorundadır.
 
PTT PERSONEL ALIMI İÇİN BELİRLENEN MESLEK GRUPLARI
 
Şirketimizin personel ihtiyacının karşılanmasını teminen yapılacak olan Avukat, Mimar, Mühendis (Bilgisayar, Elektrik-Elektronik, İnşaat, Makine, Harita), PTT Uzman Yardımcısı, PTT Uzman Yardımcısı ( Hukuk, Endüstri Mühendisi, Mütercim-Tercümanlık), Tekniker (Bilgisayar, Elektrik-Elektronik, İnşaat, Makine, Matbaacılık, Teknik Ressam, Metal İşleri, Harita), Gişe ve Büro Görevlisi, Gişe ve Büro Görevlisi (Sigortacılık, Bankacılık, Pazarlama, Lojistik, PTT’de Çalışan Firma Elemanı), Postacı, Postacı (PTT’de Çalışan Firma Elemanı) yazılı sınavları, Gazi Üniversitesi tarafından yapılacaktır.