PKK/PYD zulmünden kaçan Suriyeli genç her şeyi anlattı

AA |  01 Şubat 2018 Perşembe - 11:55 | Son Güncelleme : 01 02 2018 - 11:59

Terör örgütü PYD/PKK'nın zulmünden kaçarak Türkiye'ye sığınan Suriyeli Ali el Selci, terör örgütünün, askerlik çağına gelen gençleri zorla ailelerinden kopardığını, direnenlere işkence yaptığını anlattı.


Deyrizor şehrinde yaşayan 45 yaşındaki Selci, terör örgütü PYD/PKK'nın  tehcirine maruz kalan binlerce Suriyeli aileden sadece biri...

Arap kökenli Selci, PYD/PKK'nın baskısı artınca yaklaşık 4 ay önce 8  çocuğu ve eşiyle Türkiye'ye sığınmak zorunda kaldı.

Bir süre önce Aydın'a yerleşen, burada gündelik işlerde çalışarak  ailesinin geçimini sağlayan Selci, terör örgütünün artan saldırılarını, baskısını  ve bu süreçte yaşadıklarını AA muhabiriyle paylaştı.

PYD/PKK, evimi ve paralarımı aldı"

Selci, PYD/PKK'nın tehdidinden dolayı vatanlarından kaçmak zorunda  kaldıklarını söyledi.

Mecbur kaldıkları için Türkiye'ye sığındıklarını aktaran Selci,  "PKK/PYD, evimi ve paralarımı aldı, kaçmak zorunda kaldık ancak orada akrabalarım  var. Terör örgütü tarafından alınmak istenen yeğenlerimi ülke dışına kaçırdık.  Örgüt, tehditle herkesin malına el koyuyor. Birçok kadının ırzına geçtiler.  Evlere girip erkekleri zorla askere almak istiyorlar. Kabul etmezlerse zulmederek  bölge dışına gönderiyorlar. Arapların evlerini dozerle yıktılar. Firavun,  PYD/PKK'nın görse utanırdı." dedi.

PYD/PKK'nın bölgeye zarardan başka bir şey vermediğini dile getiren  Selci, örgütün, ABD oraya geldikten sonra daha da güçlendiğini vurguladı.

"Gözlerimle gördüm"

Sadece Arap ve Türkmen değil Kürt kökenlilerin de PYD/PKK'nın  zulmünden kaçtığını kaydeden Selci, şöyle konuştu:

"Birçok Kürt aile özellikle İslami hassasiyete sahip olanlar örgütün  yaptıklarından rahatsız oldular. Tanıdığım birçok Kürt aile çocuklarını onlara  vermemek için yurt dışına kaçırdı. Dünyada birine terörist diyeceksiniz o PYD/PKK  olmalıdır. Çocukları öldüren, kadınlara tecavüz eden, evleri yağmalayan kişiye  terörist demeyeceksiniz de hangi sınıfa koyacaksınız. Ben afaki konuşmuyorum.  Kime ne yaptıklarını tek tek söyleyebilirim. Hepsini kendi gözümle gördüm."

Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Afrin'de terör örgütlerine yönelik  yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatını desteklediklerini belirten Selci, operasyonun,  PYD/PKK'nın halka zulmettiği diğer bölgeler için de planlanması gerektiğine  işaret etti.

PYD/PKK'nın gerçek yüzünü herkesin görmesi gerektiğini anımsatan  Selci, "Türkiye'nin bu operasyonuna karşı çıkanlara 'Allah'tan korkun' diyorum.  Çünkü PYD/PKK bize işkence yaptı, mallarımızı yağmaladı. Bunu görmezden  gelemezsiniz." şeklinde konuştu.

Selci, ülkesi terörden arındırıldığında evine döneceğini sözlerine  ekledi.

ETİKETLER