Oylamaya büyük ilgi

Çağdaş ULUS / VATAN İSTİHBARAT |  23 Kasım 2009 Pazartesi - 3:01 | Son Güncelleme : 23 11 2009 - 3:01

Esenler’de pazar yeri taşınsın mı referandumu


İstanbul Esenler’de Havaalanı Caddesi’nin trafiğe kapatılıp yayalaştırılması ve pazar yerinin başka yere taşınıp taşınmamasına karar vermek için oylama yapıldı. Sandıktan çıkan sonuca göre pazaryeri değişmedi, cadde trafiğe kapatılmadı

Esenler ilçesine bağlı Havaalanı Mahallesi sakinleri, dün sandık başına giderek referandum heyecanı yaşadı. Esenler Belediyesi, Havaalanı Mahallesi’nde kurulan pazarın Tekstilkent önündeki viyadüğün altına taşınıp taşınmamasını ve pazar kurulan yolun araç trafiğine kapatılıp kapatılmamasını mahalle sakinlerine sordu. Yunus Emre İlköğretim Okulu’nda kurulan sandıklara giden mahalleli, pazarın kurulduğu Havaalanı Caddesi’nin kaderini belirlemek için oy kullandı.

Oylamaya büyük ilgi

Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği seçimlerde Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Belediye olarak bu pazar yerini kaldırma veya başka yere taşıma hakkımız var. Pazarın kaldırılmasını ve bu caddenin yayalaştırılmasını isteyenler olduğu gibi istemeyenler de var. Bunun için ’Ben yaptım oldu’ demeden vatandaşa başvurduk. Biz tepeden inme bir karar ile bu cadde ve parkın kapatılmasını istemedik” dedi. Vatandaşlar yapılan oylamaya yoğun ilgi gösterirken, sandıklardan bin 482 hayır, 861 evet oyu çıktı. Bu sonuçlara göre pazar yeri taşınmayacak ve cadde de trafiğe kapatılmayacak.

ETİKETLER

0