Gazetevatan.com » Yazarlar » Adı Mutluluk özgürleştirecek mi?

Adı Mutluluk özgürleştirecek mi?

25 Haziran 2015 Perşembe


 
Süreç Film-Ali Gündoğdu’nun yapımcılığını, Aksel Bonfil ve Hakan Bonomo’nun senaristliğini, Atakan Ilgazdağ’ın müziklerini, Erol Özlevi’nin yönetmenliğini üstlendiği Adı Mutluluk, Aşk Yeniden’in sezon finali yapmasının ardından salı akşamı Fox TV’de başladı. Ezgi Eyüboğlu, Kaan Yıldırım, Dilara Aksüyek, Ceyhun Mengiroğlu, Orçun İynemli, Aslı Bekiroğlu, Zeynep Bastık, Yağız Can Konyalı, Kaan Çakır, Yağmur Kaşifoğlu, Fatih Dönmez, Begüm Atak, Lesli Karavil, Onur Alp Sancaktar ve Levent Özdilek’in rol aldığı Adı Mutluluk’un ilk bölümü mutluluğun peşinden giden Kumsal’ın başına gelenleri konu aldı. 
 
Bir geceye sığan aşk!
 
Mimar babanın mimar kızı olmasını hayal eden ve Kumsal’ın tüm hayatını kontrol altında tutan babası Rıfat’tan kaçan Kumsal’ın hayatına, üniversite sınavında Türkiye 76’ncısı olan Batu girer. Ama ne giriş! Sahilde tanışan Batu ve Kumsal önce kavga eder, ardından Batu Kumsal’ı üç tacizciden kurtarır, birlikte denize girerler. Sonra bir gecede yaşananlara bakın! Midye ve dondurma yerler, sinemaya giderler, hırsızlık yaparlar, düğüne giderler, evlilik teklifi gelir, öpüşürler, kaçışma olur, havai fişek ve şampanya patlatılır. Bitti mi zannediyorsunuz? Hayır, bir de evden kaçmaya kalkarlar ve Kumsal’ın evine girip arabayı ve eşyaları alıp İstanbul’a kaçarlar. Ne gece ama! Bir geceye en az bir sezonluk aşk sığdı! Kumsal, mutluluğa yani özgürlüğe kavuşmak için 12 saattir tanıdığı Batu’ya babasından bile çok güvenir. Tabii ki bu mutlu rüya benzincide peşine takılan adamlardan kaçan Batu’nun Kumsal’ı orada bırakmasıyla son bulur. 
 
O andan itibaren romantik komedi sona erer ve dram başlar. Sanki iki dizi izliyor gibi olduk. Kumsal otostop çekip okula gitmeye çalışır ve yeni bir dünyaya giriş yapar. İşin özü, Adı Mutluluk’un logosu bana fazlasıyla bir dondurma markasının logosunu hatırlatsa da, ilk bölümde mutluluk tarifini çok gözümüze soksa da, mantık hataları olsa da yine de beğendiğimi itiraf etmeliyim. Özellikle ışık, kostüm, reji, resimler, müzikler ve Kaan Yıldırım-Ezgi Eyüboğlu kimyası dikkat çekiciydi. Ulan İstanbul’da birlikte 2 bölüm rol almış ve yakışmışlardı ama bu kimyayı Adı Mutluluk’ta da görmek yeni bir çiftimiz daha olduğunu kanıtlamış oldu. Dizide Yağmur Kaşifoğlu’nun gördüğüme sevindim. Batu’nun annesi olarak fazla genç olmasına rağmen gerçekçiydi. Orçun İynemli’nin sesini duyduğum anda “Aras Bulut İynemli mi oynuyor?” dedim. İki kardeşin sesi de mi birbirine bu kadar benzer! Orçun İynemli de kötü adam rolünün hakkını vermişti. 
 
Her grupta 2’nci oldu
 
Dizinin üniversite ayağında devreye Ceyhun Mengiroğlu ve Dilara Aksüyek girdi. Merhamet dizisindeki performansı alkışı fazlasıyla hak ediyordu Aksüyek’in... İlk bölüm için çok az sahnesi vardı, bir şey söylemek zor ama sonrasında onu fazlasıyla konuşacağımıza eminim. Adı Mutluluk, bizi Çeşme’den İstanbul üniversite hayatına bir bölümde ışınladı. İlk bölümün aksiyonu da seyircinin ilgisini çekti. Dizi, Hem Tüm Kişiler, hem AB, hem de ABC1’de 5 reytingin üstüne çıkarak 2’nci oldu. Bakalım, mekân okul olunca ve iş bir inat aşkına dönüşünce mutluluk özgürleştirecek mi yoksa boğacak mı?