Gazetevatan.com » Yazarlar » Muhteşem Yüzyıl’ın yeni Sultanları

Muhteşem Yüzyıl’ın yeni Sultanları

08 Ağustos 2013 Perşembe


Merhaba… En zoru galiba ilk cümleyi bulmak… Nasıl giriş yapacağım diye günlerce düşündüm. Çünkü çok heyecanlıyım. Yıllar sonra ‘Vatan’ıma döndüm. Efendim, birçoğunuz zaten beni Dizi Doktoru olarak tanıyorsunuz. Vatan okurları da 2006-2008 yılları arasında yaptığım röportajlardan hatırlayabilirler. 5 yıl sonra evime geri dönünce heyecanım iki katına çıktı. Bundan sonra haftada beş gün dizi dünyasında olup bitenleri, televizyon programlarında yaşananları ve en taze dedikoduları size buradan aktaracağım. Bu yazı akar gider ama lafı fazla uzatmadan ilk yazıya bir haberle başlıyorum.

Meryem Uzerli’nin Muhteşem Yüzyıl’dan ayrılmasıyla dizi adeta kabuk değiştirmeye başladı. O kadar kökten değişiklikler var ki, bu sezon yepyeni bir dizi izleyecek bile olabiliriz. Öncelikle hepimizin bildiği gibi Meryem Uzerli’nin yerine Vahide Gördüm, yeni soyadıyla Vahide Perçin geldi. Sezon finalinde kendisini izledik ve beğenmedik ama tüm yazını çalışarak geçiren Vahide Perçin, bu defa bizi şaşırtabilir. Sarı Selim’i kimin oynayacağı üç sezondur tartışma konusuydu. Bu yaz neredeyse Türkiye’deki tüm erkek oyuncular deneme çekimine girdi ama Selim rolünü Fatmagül’ün Suçu Ne’den tanıdığımız Engin Öztürk kaptı. Öztürk, uzun süredir ata biniyor ve matrak çalışıyor.

Sarp Akkaya katılıyor

Bayezid rolü ise Öyle Bir Geçer Zaman ki’nin Mete’si Aras Bulut İynemli’nin oldu. Yani bu sezon Muhteşem Yüzyıl, Selim ve Bayezid arasındaki kavgalara sahne olacak. Bu kavgaya bir de kadın lazım. Çünkü Türk dizilerinde entrika kadından sorulur. O nedenle diziye Nurbanu Sultan olarak Merve Boluğur katılacak. Bu sezonun Hürrem’i Boluğur olacak.

Gelelim, Cihangir Sultan’ın kim olacağına… Sen de Gitme dizisinden tanıdığımız Tolga Sarıtaş Kanuni’nin hasta oğlu Cihangir Sultan’ı canlandıracak. Tüm sezonu kambur olarak oynayacak Sarıtaş’ın işi çok zor. Ama asıl bomba Ezel’in Tefo’su, Suskunlar’ın Sarı’sı Sarp Akkaya da Muhteşem Yüzyıl’a katılıyor. Akkaya dizide tarihte olmayan kurmaca bir karakteri yani Atmaca’yı canlandıracak. Muhteşem Yüzyıl setinde şu sıralar tüm oyunculara saç ve makyaj provası yapılıyor. Yani tüm eski karakterleri yaşlandırılmış olarak izleyebileceğiz. Kısacası bu sezon Bayezid, Selim ve Nurbanu haremi birbirine katacak. Bu arada unutmadan Muhteşem Yüzyıl 11 Eylül Çarşamba Star TV’de başlıyor. Hepinize iyi bayramlar...

Taylanlar Amerika’ya yerleşti

Muhteşem Yüzyıl’ı üç sezondur Yağmur-Durul Taylan kardeşler yönetiyordu. Hiç şüphe yok ki, dizinin bu kadar ses getirmesinde ikilinin payı büyüktü. Ancak Taylan Biraderler, bu yaz ani bir kararla Amerika’ya yerleşme kararı aldılar ve diziyi bırakıp gittiler. Anlayacağınız, Muhteşem Yüzyıl, Meryem Uzerli’den sonra yönetmenlerini de kaybetti. O nedenle bu yıl Muhteşem Yüzyıl’ı Derya Baykal’ın oğlu Mert Baykal ve dizinin 3. yönetmeni Yağız Alp Akaydın yönetecek.


GÜNÜN REPLİĞİ

Cihan Hoca: Sen kurban rolünde kadrolu oyuncu olmuşsun.

Kerem: Sen benim neler çektiğimi nereden bileceksin? Cihan

Hoca: Çok güzel şarkı o, Ahmet Kaya’dan… (Güneşi Beklerken)