Okulun İ.P.sizi müdürü vurdu

16 Aralık 2017 Cumartesi - 2:30 | Son Güncelleme : 16 12 2017 - 2:30

Ödemiş Anadolu lisesi öğrencisi İ.P. (16) okul müdürü Ayhan Kökmen’i (47), tüfekle öldürdü. İ.P. ile okuldan uzaklaştırılan U.Y. (16) ve tüfeğin sahibi U.Y.’nin babası gözaltında


İzmir Ödemiş Kaymakçı Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Ayhan Kökmen, dün saat 15.00 sıralarında üç yıldır görev yaptığı okulun içinde, iddiaya göre, öğrencilerinden İ.P.’nin pompalı tüfekli saldırısına uğradı. Vücudunun çeşitli yerlerine isabet eden saçmalarla ağır yaralanan 2 çocuk babası Kökmen, çağrılan ambulansla Ödemiş Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Tedaviye alınan Ayhan Kökmen, doktorların müdahalesine rağmen yaşamını yitirdi. Jandarma, olayın ardından, okulda hakkında disiplin soruşturması bulunan 11’inci sınıf öğrencileri İ.P. ile bir süre önce okuldan uzaklaştırılan U.Y.’yi ve olayda kullanılan tüfeğin sahibi olan, U.Y.’nin babası B.Y.’yi, Ödemiş’in kırsal Kızılcaavlu Mahallesi’nde gözaltına aldı. Olayda kullanılan ve toprağa gömülen tüfek de ele geçirildi.
Gözaltına alınan iki öğrenciden İ.P.’nin hakkında disiplin soruşturması yürütüldüğü, önceki gün Okul Müdürü Ayhan Kökmen tarafından okulun dışında U.Y.ile birlikte sigara içtikleri için uyarıldığı öğrenildi. Kökmen’in bugün de İ.P.’yi saçları uzun olduğu için uyardığı belirtildi. Bunun üzerine İ.P.’nin okuldan ayrılıp, arkadaşı U.Y. ile birlikte döndüğü ve pompalı tüfekle Müdür Kökmen’e üç el ateş ettiği, birinin boşa gittiği diğer ikisinin ise isabet ettiği öğrenildi. İ.P.’nin Okul Müdürü Ayhan Kökmen’in dünkü uyarısı sırasında kendisine tokat attığını da iddia ettiği belirtildi. İki öğrencinin ifadelerinin de savcı tarafından alınacağı belirtildi.

ETİKETLER