Ödülü Mustafa Koç’a adadı

15 Şubat 2016 Pazartesi - 2:30 | Son Güncelleme : 15 02 2016 - 2:30


Tofaş’ın 520 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirdiği sedan modeli Fiat Egea’nın ‘2016’nın En İyi Otomobili’ ödülünü Koç Holding Otomotiv Grubu Başkanı Cenk Çimen, Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu, Tofaş ve Fiat Chrysler Automobiles (FCA) üst yöneticileri birlikte teslim aldı. Törende ‘En İyi Şirket 2015’ ödülü de Koç Holding Koç Holding Otomotiv Grubu adına Çimen’e takdim edildi. Ödül töreninde, ‘En İyi Şirket’ ödülünü merhum Mustafa V. Koç anısına teslim alan Otomotiv Grubu Başkanı Cenk Çimen, büyük gurur duyduklarını ifade etti.
 
Koç Holding ve Tofaş Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç’un zamansız kaybı nedeniyle duydukları büyük üzüntüyü dile getiren Çimen, “Bu önemli törende kendisiyle birlikte olmayı arzu ediyorduk. Şirket tarihimizdeki en büyük iç ve dış yatırımları gerçekleştirdiğimiz bu günlerde başarımızın simgesi olan tüm bu ödülleri Mustafa Bey’in anısına adıyoruz. Kendisini rahmetle anarken, vizyoner adımlarından aldığımız ilhamla daha büyük başarılar için cesaretle çalışacağımızı vurgulamak isterim” dedi.
 
Cenk Çimen, şunları kaydetti:
 
“60 yılı aşkın bir süredir Türkiye’de otomotiv sanayiinin öncüsü ve lider otomotiv grubu olarak büyük gurur duyuyoruz. Dünyanın en büyük markalarıyla kurduğumuz uzun süreli ortaklıkların en son meyvesi FCA ve Tofaş işbirliğinin ürünü Fiat Egea’nın ‘En İyi Otomobil’ ödülünü kazanmasından, otomotiv grubumuzun ‘Company Best’ ile onurlandırılmasından büyük bir gurur içindeyiz.”