O saatlerin sahibi bulundu!

DHA |  04 Ağustos 2018 Cumartesi - 2:30 | Son Güncelleme : 04 08 2018 - 2:30

Adana’da bir itirafçının ifadeleri üzerine toprağa gömülü halde bulunan Fetullah Gülen imzalı saatlerin sahibi olan asker ve polis imamı Necati K. yakalandı...


Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, FETÖ/PDY’nin askeri yapılanmasına yönelik yaptığı operasyonlarda, dosyada adı geçen askeri öğrencilerden sorumlu olduğu öne sürülen örgütün ‘sözde’ üst düzey imamlarından olan H. K.’nın izine 14 Mart’ta ulaştı. Yakalanacağını anlayan Hukuk Fakültesi öğrencisi H. K., teslim olup itirafçı olmak isteğini söyledi.

Toros’a gömmüşler

H.K., polise örgütün içerisindeki yapılanmayı anlatıp, Toros Dağları’nda toprağa gömdükleri örgüt elebaşı Fetullah Gülen imzalı saatler olduğunu söyledi. Ekipler, gösterilen bölgeye giderek poşetleri içine sarılı hard disk ve saatleri buldu. Ele geçirilen 4 saatte F. Gülen yazdığı belirlenirken H. K. sorgusunda, örgütün tekrar toparlanacağına inancının kalmadığını, bu yüzden gelip teslim olduğunu söyledi.

Ekipler, düzenledikleri operasyonda saatlerin örgütün ‘sözde’ üst düzey asker ve polis imamı Necati K.’ya ait olduğunu saptadı.

2 yılın sonunda

Özel bir eğitim kurumunda öğretmen olarak çalışan Necati K.’nın, polis ve askerlerden sorumlu kişilerin abileri olduğunu öğrenildi. 2 yıldır aranan Necati K. düzenlenen baskınla yakalandı. Şüphelinin evinde yapılar aramalarda ise çok sayıda dijital malzeme bulundu. Necati K.’nın ayrıca polis ve askeri okullara yerleştirilecek olan kişilere ise para yardımı yaptığı da anlaşıldı.

9 itirafçı teşhis etti

Daha önceden itirafçı olup serbest bırakılan 9 kişi tarafından teşhis edilen Necati K. sorgusunda, “Bu kişiler beni tanıyor olabilir ama ben hiçbirini daha önce görmedim” dedi.

 

ETİKETLER