O otomobil bulundu! 3 gencin cansız bedeni...

AA/DHA |  04 Şubat 2019 Pazartesi - 20:27 | Son Güncelleme : 05 02 2019 - 7:35

Çanakkale'nin Ezine ilçesinde, su seviyesi yükselen derede akıntıya kapılarak kaybolmasının ardından 3 gün sonra bulunan otomobilde, dört gençten üçünün cesetleri bulundu. Otomobildeki cansız bedenlerin, lise öğrencileri Ferhat Çil ve Batuhan Kızıl ile Mehmet Yalçın'a ait olduğu belirlendi.


Çanakkale'nin Ezine ilçesinde, su seviyesi yükselen derede akıntıya kapılarak kaybolmasının ardından 3 gün sonra bulunan otomobilde, dört gençten üçünün cesetleri bulundu. Otomobildeki cansız bedenlerin, lise öğrencileri Ferhat Çil ve Batuhan Kızıl ile  Mehmet Yalçın'a ait olduğu belirlendi. Alınan bilgiye göre, dün sabah başlayan gençleri arama çalışmaları  sonuçsuz kaldı ve havanın kararmasının ardından akşam saatlerinde durduruldu. Bu sabah bölgeye gelen ekipler, son kontrollerinin ardından  çalışmalara tekrar başladı. Araçta bulundukları iddia edilen gençlerin yakınları da sabah erken  saatlerden itibaren bölgeye geldi. Öte yandan, 112 Acil Servis ekipleri de çok sayıda ambulansla bölgede  hazır bekletildi.
 
Dünkü çalışmalara Çanakkale ve Tekirdağ Emniyet Müdürlükleri deniz  polisi ve su altı, Sahil Güvenlik Çanakkale Grup Komutanlığı, Afet ve Acil Durum  Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Çanakkale İl Müdürlüğü, Balıkesir Büyükşehir  Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı Ayvalık İtfaiye Amirliği ile Ezine  Belediyesi İtfaiye Amirliği ekipleri katıldı.
 Bugünkü aramalarda, metal dedektörler kullanılarak söz konusu  otomobilin yerinin tespit edilmesi için su altında çalışmalar yürütüldü. 
Yapılan arama çalışmalarında otomobil, Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü su  altı ekibi dalgıçlarının son sistem donanıma sahip tarama cihazı yardımıyla,  akıntıya kapıldığı yerden yaklaşık 500 metre uzaklıkta bulundu. Su altında kalan  otomobil vinç yardımıyla dere yatağına çıkarıldı.   Akıntıya kapıldığı sırada araçta bulunan dört gençten üçünün  cesetleri, su altında kalan otomobilin içinde bulundu.
 
 Cenazelerin kimlere ait olduğu belirlendi
 
Otomobilde bulunan üç cesedin kimlikleri, savcının yaptığı incelemenin  ardından ailelerine teşhis ettirilerek belirlendi.Sürücü koltuğunda bulunan cesedin, Ezine Celalettin Topçu Anadolu  Lisesi 2. sınıf öğrencisi Ferhat Çil'e (16) ait olduğu tespit edildi. Arka  koltuktaki cesetlerin ise Çil'in okul arkadaşı Batuhan Kızıl (16) ile Çanakkale  Sosyal Bilimler Lisesi 1. sınıf öğrencisi Mehmet Yalçın'a (16) ait olduğu  belirlendi. Cenazeler, olay yeri inceleme ekipleri ve cumhuriyet savcısının  incelemesinin ardından ambulansla Ezine Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. İçi çamurla dolu 17 AAC 010 plakalı otomobil ise vinç yardımıyla  çekiciye konularak, otoparka götürüldü.Kayıp dördüncü genç Barış Kurt'u arama çalışmalarına yarın başlanacak.
 
 Olay
 
İçinde iki gencin bulunduğu otomobilin Akköy köyündeki Akköy Geçidi  olarak bilinen mevkide aşırı yağış nedeniyle su seviyesi yükselen derede 1 Şubat  gecesi kaybolduğu ihbarı üzerine bölgeye itfaiye, 112 Acil Servis, jandarma ve  AFAD ekipleri sevk edilmişti. Dün, derede kaybolan otomobilde iki gencin daha  olabileceği yönünde açıklamalar yapılmıştı.
 
  
 
 
 
 
 

ETİKETLER