Nostaljik lastik markası yeni teknolojiyle geri dönüyor!

26 Ağustos 2021 Perşembe - 15:16 | Son Güncelleme : 27 08 2021 - 9:18

Continental lastik markalarından “Uniroyal” Türkiye pazarına geri dönüyor.


Geçmiş dönemde ülkemizde uzun yıllar lastik yenileme pazarında yer alan Uniroyal 1989’dan beri düzenli olarak ithal edilmiyordu. Yenileme lastik pazarına yeni bir bayi ağı, strateji  ve geniş bir ürün yelpazesi ile gireceklerini belirten Continental Türkiye Gene Müdürü Okan Tamer  sloganlarının “Ardında Yıllar Önünde Yollar” olacağını vurguladı. Yaz, kış,4 mevsim,run-flat, ticari  gibi tüm sınıfları pazara sunacaklarını kaydeden  Tamer Uriroyal’in  Shark Skin (Köpek Balığı) teknolojisi ile kompakt, orta sınıf ve SUV araçlar için  maksimum güvenliği sağladığına dikkat çekti. Tamer, “Premium kaliteyi uygun fiyatla getireceğiz. Marka Batı Avrupa yenileme pazarında liderler arasında yer alıyor” dedi.
 
Lastik talebi arttı
2019’da pandemi ile birlikte otomotiv ve yan sanayisinde şaşkınlık başladığını hatırlatan Tamer şöyle devam etti:“ 2020 yılında 2019’a göre araç ve lastik alımı tüketicilerin gündeminden çıktı. Pazar küçüldü. Ancak Türkiye krizlere alışkın bir ülke olduğundan bizde değişik bir reaksiyon gösterdi. Alımlar devam etti. Bu yıl ise birçok sektörde olduğu gibi lastikte de  talep artışı var. Fabrikalar tam kapasite çalışıyor, ama yetmiyor. Özellikle pandemi sırasında da çalışan lojistik sektöründen dolayı kamyon grubu lastiklerinde talep artışı var. Binekte talep daha az arttı. Continetal olarak hedefimiz pazarın üzerinde yani yüzde 10’un üzerinde büyümek.”
 
Nostaljik  ama teknolojik
 
Uniroyal’i “nostaljik” bir marka olarak tekrar pazara getireceklerini kaydeden Okan Tamer ,”Uniroyal,  Continental’in 2’inci markası. Relansman yapacağız. Yaygın bir bayi ağı oluşturuyoruz. Binek ve hafif ticaride premium kaliteyi uygun fiyatla getireceğiz” diye konuştu. Lastik sektöründe lojistik ve hammadde fiyatları yükseliyor. Bu da lastik fiyatlarını yukarı çekiyor”dedi.  Bazı tüketicilerin lastik seçiminde  segment kaymasına yöneldiklerini vurgulayan Tamer, “ Lastik fiyatları yüzde 25- 30 arttı. Tüketiciler premiumdan 2’inci  markalara yönelebiliyor. Bize göre bu yıl kış lastiği pazarı büyüyecek. Uniroyal’da yine hedefimiz tüketicilere güvenli ve keyifli sürüş sunmak. Eski dost yeni teknoloji ile yola devam edeceğiz” açıklamasını yaptı.