Nicolas Koeckert ayakta alkışlandı

DHA |  30 Eylül 2017 Cumartesi - 15:39 | Son Güncelleme : 30 09 2017 - 15:39

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası sezonun ikinci konserinde keman sanatçısı Nicolas Koeckert'i misafir etti.


2002 yılında kurulan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası'nın bu haftaki konuk sanatçısı uluslararası başarılara sahip keman sanatçısı Nicolas Koeckert oldu.
 
UNICEF İyi Niyet Elçisi Işın Metin'in orkestra şefliğini yaptığı konserde kemanı ile Eskişehirlileri büyüleyen Koeckert, Max Bruch'un keman konçertosu ile unutulmayacak bir konsere imza attı. Konserin ikinci bölümünde ise Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası Deniz ve Sinbad'ın Gemisi, Genç Prens ve Prenses, Kalendar Prens, Bağdat'ta Şenlik gibi eserleri başarılı bir şekilde seslendirdi. Koeckert, konser sonunda ayakta alkışlandı.
 
Senfoni Orkestrası'nın gelecek konserinde konuk solistler Gülen Ege Serter, Şeniz Aybulus, Elena Ünaldı, Mutlu Varlık Kocaili sahne alacak. Nikos Haliassas'ın orkestra şefliğini yapacağı konser 6 Ekim Cuma günü saat 20.00'de Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı'nda gerçekleşecek.