MİT TIR'larının durdurulması davasında 2 gazeteci hakkında karar açıklandı

DHA |  15 Mayıs 2019 Çarşamba - 14:37 | Son Güncelleme : 15 05 2019 - 15:25

MİT TIR'larına ait görüntülerin yayınlanmasına ilişkin CHP Milletvekili Enis Berberoğlu ile Adalar Belediye Başkanı ve eski Cumhuriyet Gazetesi Ankara temsilcisi Erdem Gül'ün "Terör örgütü üyesi olmamakla birlikte örgüte yardım" suçundan yargılandıkları davada Enis Berberoğlu'na daha önceden aldığı ceza bulunması nedeniyle yeniden ceza verilmesine yer olmadığı belirtildi. Erdem Gül hakkında ise davanın düşürülmesine karar verildi.


Adalar Belediye Başkanı Erdem Gül ile CHP İstanbul  Milletvekili Enis Berberoğlu'nun, MİT tırlarının durdurulmasına ilişkin, "silahlı  terör örgütü içindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte, örgüte bilerek  ve isteyerek yardım etmek" suçundan yargılandığı davada, Gül hakkındaki davanın  düşürülmesine, Berberoğlu hakkında da hüküm verilmesine yer olmadığına  hükmedildi. 
 
 İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuksuz sanık Erdem  Gül ve avukatları katıldı. Sanık Enis Berberoğlu ise duruşmaya gelmedi.Duruşmada, sanık Gül ve avukatların son savunmalarının ardından  dosyayı karara bağlayacağını açıklayan mahkeme heyeti, duruşmanın kapalılık  kararına son vererek, aleni duruşmaya geçti. Kapalılık kararının kaldırılmasının ardından izleyiciler ve basın  mensupları salona alındı.
 
Kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanık Erdem Gül hakkındaki  ''silahlı terör örgütü içindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte,  örgüte bilerek ve isteyerek yardım etmek" suçundan açılan davanın düşürülmesine,  CHP Milletvekili Enis Berberoğlu hakkında da hüküm verilmesine yer olmadığına  hükmetti.
 
  
 
 
 
 

ETİKETLER