Minibüsün arkasına bağlı yolculuğa büyük tepki

DHA/AA |  27 Ağustos 2018 Pazartesi - 20:50 | Son Güncelleme : 27 08 2018 - 22:39

ÇANKIRI'nın Orta ilçesine bağlı Yaylakent beldesi yakınlarında, seyir halindeki minibüsün arkasında bağlı kadını görenler, cep telefonlarının kameralarıyla görüntüsünü çekti. Sosyal medyadan paylaşılan görüntüyü izleyenler, minibüs sürücüsüne tepki gösterdi.


Yaylakent beldesi yakınlarındaki yolda, seyir halindeki 34 RA 4649 plakalı minibüsün arkasına bağlı kadını görenler, büyük şaşkınlık yaşadı. Siyah kalın iplerle aracın arkasına bağlı olduğu görülen kadının bu haldeki seyahati, cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. Sosyal medyada paylaşılan görüntüyü izleyenler ise minibüs sürücüsüne tepki gösterdi. Görüntülerde, zaman zaman başını hareket ettiren kadının, minibüsün arkasına bağlı olarak uzun süre seyahet ettiği görülüyor. Sürücünün ve kadının kimliği ile nereye seyahat ettiği bilinmiyor. 
 
 
 
"JANDARMA ARACI TESPİT ETMEYE ÇALIŞIYOR"
 
Çankırı'nın Orta ilçesine bağlı Yaylakent beldesinin  Belediye Başkanı Kadir Dede, bir kadının minibüsün arkasına iple bağlanarak  taşınmasının yer aldığı görüntülere ilişkin, "Bu olayı yapan kişilerin beldemizle  ilgisi yoktur." dedi. 
 
AA muhabirine yaptığı açıklamada, sosyal medyada yer alan  görüntülerde, bir kadının minibüsün arkasına yerleştirilen aparata iple  bağlanarak taşındığını hatırlattı. Çıkan haberlerde, "Görüntünün Çankırı'nın Orta ilçesine bağlı  Yaylakent beldesinde çekildiğinin" iddia edildiğini dile getiren Dede, "Bu aracın  kesinlikle beldemizle ilgisi yoktur. Beldemizde bu tür insanlık dışı davranışları  yapacak kimse yok. Bizim tahminimiz bu yolu kullanan yabancı kişiler tarafından  bu insanlık dışı davranışın yapıldığı yönünde." diye konuştu.
 
Jandarmayla bu konuyu görüştüğünü aktaran Dede, şunları kaydetti:
 
"İlçemizin adının böyle bir konuyla anılması bizleri derinden üzdü. Bu  olayı yapan kişilerin beldemizle ilgisi yoktur. Konunun bir an önce açığa  çıkartılıp beldemizin bu olayla hiçbir ilgisinin olmadığını kanıtlamak istiyoruz.  Gerekli görüşmeleri yaptık. Jandarma plaka üzerinden aracı tespit etmeye  çalışıyor."
 

ETİKETLER