Milliyet'in acı kaybı! Gazeteci Dağlıoğlu'nu kaybettik

24 Kasım 2017 Cuma - 17:48 | Son Güncelleme : 25 11 2017 - 2:46

Bir süredir hastanede zatürre tedavisi gören Milliyet Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Haldun Tarık Dağlıoğlu (57), yaşam savaşını kaybetti. Dağlıoğlu, Üsküdar Şakirin Camii'nde bugün ikindi vakti kılınacak cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı'nda toprağa verilecek.


Darüşşafaka Lisesi ve Marmara Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu'ndan mezun olan Haldun Tarık Dağlıoğlu, mesleğe 1982 yılında sayfa sekreteri olarak başladı. Hürriyet gazetesinde uzun yıllar editör olarak çalışan Dağlıoğlu, bir süre Sabah gazetesinde çalıştıktan sonra Habertürk gazetesinin kuruluşunda görev aldı. Habertürk gazetesinde 2009'dan 2015'e kadar editör olarak görev yapan Dağlıoğlu, geçtiğimiz yıl gazetemizin gece yazı işleri müdürü olarak görev yapmaya başladı. Yaklaşık 15 gün önce gribal rahatsızlık şikayetiyle hastaneye başvuran Dağlıoğlu, ilaçla tedaviye rağmen şikayetleri artınca Kadıköy'deki Acıbadem Hastanesi'ne kaldırıldı. Zatürre teşhisiyle burada yoğun bakımda tedaviye alınan Dağlıoğlu, bir süredir uyutuluyordu. Dağlıoğlu, yapılan tüm müdahalelere rağmen çoklu organ yetmezliği nedeniyle dün hayatını kaybetti. Dağlıoğlu'nun ölüm haberi yakınları ve mesai arkadaşlarını derinden sarstı. 
 
TGC'den başsağlığı mesajı
 
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, basın camiasını üzüntüye boğan erken ölüm için başsağlığı mesajı yayınladı. Mesajda, "Değerli üyemiz Haldun Tarık Dağlıoğlu'nu kaybettik. Gazetecilik mesleğine uzun yıllar başarıyla hizmet veren Dağlıoğlu'nu sevgi ve saygıyla anıyoruz. Haldun Tarık Dağlıoğlu'nun ailesine ve basın topluluğumuza başsağlığı diliyoruz" denildi.

ETİKETLER