Mevlüt Uysal'dan Sancaktepe'ye Millet Bahçesi müjdesi

AA |  12 Haziran 2018 Salı - 23:44 | Son Güncelleme : 12 06 2018 - 23:44

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Sancaktepe'nin yeni yatırım projeleriyle daha da gelişeceğini belirtti.


İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, Mevlüt  Uysal, Sancaktepe'de vatandaşların şikayetlerini ve isteklerini dinledi. Hasta  vatandaşları evinde ziyaret eden Başkan Uysal, ardından bir fabrikada işçilerle  görüştü, Necmettin Erbakan Külliyesi'nde iş insanlarıyla buluştu.
 
Sancaktepe'de vatandaşlara hitap eden Uysal, Türkiye'nin kritik bir  süreçten geçtiğine dikkati çekti. Tüm engellemelere rağmen ekonomik kalkınmanın  devam edeceğini belirten Uysal, konuşmasını şöyle sürdürdü:
 
"Yıllardır bizleri 'Türk milleti tembeldir, çalışmaz.' diyerek  kandırdılar. Kafamızı kaldırıp şöyle bir dünyaya baktığımızda Türkler, hiç  kuşkusuz en çalışkan milletler arasında yer alıyor. Bu sayede artık Türkiye dünya  çapında projelere imza atabilecek ülke konumuna geldi. Örneğin 3. havalimanı  projesi ile dünyanın en büyük havalimanını yapıyoruz. Daha birçok projeyle  Türkiye'yi şaha kaldıran yatırımlara öncülük ediyoruz. Bir raporda Türkiye  hakkında şu ifadelere yer veriliyor; 'Eğer Türkiye, bu şekilde gelişmeye devam  ederse 2025-2026 yıllarında Fransa ekonomisini, 2033'te Almanya ekonomisini  geçecek.' İşte bundan korktukları için bizlerle uğraşıyorlar. İşte hem bundan  rahatsız olanlar hem de bu topraklarda, bu coğrafyada gözü olanlar Türkiye'yle  uğraşıyor. İç ve dış etkenlerle Türkiye'nin gelişimini durdurmaya çalışıyorlar."
 
Büyükşehir Belediye Başkanı Uysal, bölücü faaliyetlere karşı birlik ve  beraberliğin önemine vurgu yaparak, şöyle devam etti:
 
"Anadolu gibi dünyanın en güzel coğrafyasında yaşıyoruz. O yüzden  asırlardan beri dünyanın gözü bu topraklarda. Şimdi tekrar bu topraklarla, bu  coğrafyayla ilgili hesaplar yapılıyor. İşte bu nedenle ülkemizin adeta taşeron  terör örgütler tarafından kuşatılması projesine karşı içeride ve dışarıda  mücadele ediyoruz. En son Zeytin Dalı Harekatı ile Afrin'i teröristlerden  temizledik. Bugüne kadar Türkiye'den 180 bin Suriyeli memleketine geri döndü.  Diğer bölgelerin de teröristlerden temizlenmesi halinde bu sayı daha da artar.  Bunların hepsini yapabilmemiz için önce kendi içimizde birlik, beraberlik ve  dayanışma gerekiyor. Allah'a şükür sıkıntılı süreçlerde birlikte hareket etme  şuuruna sahip bir milletiz. Çanakkale Savaşı'nda, Kurtuluş Savaşı'nda ve 15  Temmuz hain darbe girişiminde bu birlikteliği gördük. Bugünlere kolay gelmedik,  çok çalıştık. Artık buradan öteye ya mücadele edip geçeceğiz ya da patinaj yapıp  kafamıza vurarak her dediklerini yaptırdıkları eski dönemlere sürükleneceğiz."
 
 İlçeye yapılacak yatırımlar hakkında bilgi veren Uysal, "Sancaktepe  yeni yatırım projeleriyle daha da gelişecek. Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne giden  bağlantı yollarının buradan geçmesi, bölge trafiğini büyük ölçüde rahatlattı.  Ayrıca yine köprüden geçen metro hattının ve yüksek hızlı treninin Sancaktepe'den  geçmesi, Üsküdar-Ümraniye hattının Sancaktepe'ye kadar uzatılmasıyla burası  ulaşımda çağ atlayacak. Ayrıca Cumhurbaşkanımızın açıkladığı Millet Bahçeleri'nin  biri de
Sancaktepe'ye yapılacak." ifadelerini kullandı.
 
  
 

ETİKETLER