Meteorolojiden kritik yağış uyarısı

AA |  13 Mart 2019 Çarşamba - 20:06 | Son Güncelleme : 13 03 2019 - 20:06

Ülke genelinin bulutlu ve yağmurlu, hava sıcaklığının ise doğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı bekleniyor.


Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan duyuruya göre, ülke genelinin  parçalı ve çok bulutlu, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu (Ankara, Kırıkkale ve Çankırı  dışında), Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri ile Muğla Kastamonu, Karabük ve Sinop çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 
Akdeniz kıyıları ve Güneydoğu Anadolu'da yer yer gök gürültülü  sağanak, Doğu Anadolu'nun doğusunda karla karışık yağmur ve yükseklerinde yer yer  kar şeklinde olması beklenen yağışların, bu akşam saatlerinden sonra Antalya'nın  Gazipaşa ilçesi ile Mersin kıyılarında (Mersin, Tarsus, Anamur, Bozyazı,  Aydıncık, Silifke, Erdemli), yarın öğle saatlerinden sonra  Şırnak ve Hakkari  çevrelerinde kuvvetli olacağı öngörülüyor.
 
Marmara ile iç kesimlerde, sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve  sis bekleniyor. Rüzgarın, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Doğu Anadolu'nun  güneydoğusunda, güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli  fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor.
 
Hava sıcaklığının doğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı,  diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı öngörülüyor. Rüzgarın genellikle  güney ve güneybatı, batı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra  orta kuvvette, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda  güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde  eseceği bekleniyor.

ETİKETLER