Mersin'deki dehşet ile ilgili yeni detaylar ortaya çıktı

AA |  04 Eylül 2018 Salı - 13:30 | Son Güncelleme : 04 09 2018 - 13:30

Mersin'de dün eşi ve 3 çocuğunu katlettikten sonra aynı silahla intihar eden şizofren babanın bir süredir ilaçlarını kullanmadığı ve çevresindekilere sürekli olarak 'ailem beni öldürecek' dediği öğrenildi.


Mersin'de 5 kişinin öldüğü aile katliamıyla ilgili sır perdesi aralanıyor. Merkez Akdeniz ilçesi  Gündoğu Mahallesi'nde eşi Zehra (35), çocukları Onurcan (18), Rabia (12) ve Esmanur Kaya'yı  (5) öldürdükten sonra aynı silahla kendi yaşamına son veren şizofreni hastası Mehmet Kaya'nın  (42), olay gününün gecesi, ailesiyle birlikte havaların sıcak olması nedeniyle tek katlı evlerinin  damına serdikleri yatakta yattıkları, katliamın ise sabaha karşı gerçekleştiği ortaya çıktı.
 
4 Mayıs tarihinde Toros Devlet Hastanesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Bölümünden aldığı  raporunu 1 yıl uzattığı anlaşılan Mehmet Kaya'nın, henüz nereden bulduğu anlaşılamayan  tabanca ile sabaha karşı önce 18 yaşındaki oğlu Onurcan'ı öldürdüğü, ardından silah sesine  uyanan eşi Zehra Kaya'yı başından tek kurşunla öldürdükten sonra diğer çocuklarını yine  kafalarından vurduğu, aynı silahla da intihar ettiği anlaşıldı. Kaya'nın, oğluna 2, diğerlerine ise  birer kurşun sıktığı belirtildi.
 
 
"Ailem beni öldürecek"
 
Rahatsızlığı nedeniyle işsiz olduğu öğrenilen Mehmet Kaya'nın, bir süredir ilaçlarını  kullanmadığı ve çevresindekilere sürekli olarak, 'ailem beni öldürecek' dediği öne sürüldü.  İddialarla ilgili olarak Mersin Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Cinayet Büro Amirliği ekiplerinin olayla  ilgili soruşturmasının sürdüğü, katliamda kullanılan tabancaya ait kriminal incelemenin ise devam ettiği bildirildi.
 
Öte yandan, Mersin'deki ilk incelemenin ardından Adana Adli Tıp Kurumu'na gönderilen  cenazelerle ilgili otopsi işlemlerinin devam ettiği ifade edildi.
 

ETİKETLER