Mehmetçik Kûtulamâre 7. yeni bölümde duygusal anlar yaşanacak!

08 Mart 2018 Perşembe - 10:16 | Son Güncelleme : 08 03 2018 - 10:16

Mehmetçik Kûtulamâre 7. yeni bölümüyle bu akşam ekrana gelecek. Kısa süre önce başlamasına rağmen oldukça sevilen dizi Mehmetçik Kûtulamâre'de Esir kampında namaz kılmak için toplanan Osmancık Taburu neferlerinin İngiliz askerleri tarafından tartaklanarak engellenmesi izleyiciye duygusal anlar yaşatacak. İşte Mehmetçik Kûtulamâre fragmanı...


Mehmetçik Kûtulamâre 7. yeni bölüm fragmanı yayınlandı ve oldukça heyecanlandırdı. TRT 1'in yeni dizisi Mehmetçik Kûtulamâre izleyicilerden kısa sürede olumlu dönüşler aldı. Peki bu akşam Mehmetçik Kûtulamâre dizisinde hangi önemli olaylar gerçekleşecek?

MEHMETÇİK KÛTULAMÂRE 7. YENİ BÖLÜM FRAGMANI

Rota ‘da İngiliz ordusuyla karşı karşıya gelen Osmancık taburu, şiddetli çatışmadan başarıyla çıktıysa da çok sayıda asker şehit verdi. Süleyman Askeri cephede bacağından yaralanırken, Yüzbaşı Cemil ise korkusuzca düşmana saldırdığı sırada şehit düştü. Düşman askerlerinin sayıca çok fazla olmasına rağmen Rota’yı İngiliz ordusuna bırakmayan Osmancık Taburu muharebeden galip çıktı. Mehmet, Mevlüt ve Niyazi’de bu çatışmanın sonunda esir düşerek kampa götürüldü. Mehmet götürüldüğü esir kampında, Süleyman Askeri’nin arkadaşı Üsküplü ile buluşarak Askeri’nin gizli notunu iletti. Esir kampında namaz kılmak için toplanan Osmancık Taburu neferlerinin İngiliz askerleri tarafından tartaklanarak engellendiği sahne izleyicilere duygusal anlar yaşatırken Mevlüt Çavuş’un ağlayarak namaz kılması sosyal medya da gündem oldu. Teğmen Ali’ye ulaştırılmak üzere Mehmet’e verilen notta ne yazıyor? Cox ile Mehmet’in karşılaşmasının sonucu ne olacak? Zeynep’le Mehmet tekrar karşılaşabilecek mi? Tüm bu soruların cevabı Mehmetçik Kûtulamâre’nin TRT 1 ekranlarında yayınlanacak yeni bölümünde yanıt bulacak.