MEB harekete geçti: Emine Bulut'un kızına öğrenimi süresince eğitim yardımı yapılacak

AA |  24 Ağustos 2019 Cumartesi - 16:55 | Son Güncelleme : 24 08 2019 - 17:06

Milli Eğitim Bakanlığı, eski eşi tarafından öldürülen Emine Bulut'un kızına öğrenimi süresince eğitim yardımı, sosyal ve psikolojik destek sağlayacak.


 Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) Kırıkkale'de 18 Ağustos'ta,  annesi Emine Bulut'un babası tarafından öldürülmesine tanık olan 10 yaşındaki  kıza destek için harekete geçti. Bakanlıkça alınan karar çerçevesinde tanık olduğu olayın küçük kızın  hayatını olumsuz etkilemesini önlemek amacıyla Kırıkkale'de MEB rehberlik  uzmanlarının da yer aldığı ekip oluşturulacak.
Küçük kızın öğrenim hayatı boyunca ihtiyacı olan eğitim yardımı ile  sosyal ve psikolojik destekler bu ekip tarafından sağlanacak. Ayrıca, akademik,  sosyal ve duygusal süreçleri yakından takip edilecek ve buna uygun şekilde  destekler sunulacak. Yakınlarının tercihi doğrultusunda ilde istediği bir okula  yerleştirilecek küçük kız, ilgi ve yeteneklerine uygun şekilde spor ve sanat  eğitimlerine yönlendirilecek.
 
Kırıkkale'de anneannesi ve dedesinin yanında yaşayan Emine Bulut'un 10  yaşındaki kızının, MEB yetkililerince ziyaret edildiği öğrenildi.
 

ETİKETLER