Marmara Üniversitesi ve ISTAC’tan tahkim okulu

01 Kasım 2018 Perşembe - 16:03 | Son Güncelleme : 01 11 2018 - 17:37

ISTAC Başkanı Prof. Dr. Ziya Akıncı, Marmara Üniversitesi ile işbirliği yaparak “Tahkim Okulu” eğitimlerini başlattıklarını duyurdu.


İstanbul Tahkim Merkezi’nin (ISTAC) 7. Genel Kurul toplantısı dün gerçekleştirildi.  Başkan Ziya Akıncı, Başkan Vekili Mustafa Çıkrıkçıoğlu ve üyeler Müjdat Keçeci, Hakan Öztatar, Rifat Bacanlı’dan oluşan Yönetim Kurulu, Genel Kurul’da yapılan oylama sonucu ibra edildi.
ISTAC Başkanı Prof. Dr. Ziya Akıncı  “Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Milletlerarası Özel Hukuk Anabilim Dalı ve İstanbul Tahkim Merkezi olarak ‘Tahkim Okulu’ adını verdiğimiz paneller serimizi bugün, 31 Ekim 2018 tarihinden itibaren başlatıyoruz" açıklaması yaptı.Akıncı, "Farklı tecrübe düzeylerinden tahkim uygulamacıları ve tahkime ilişkin çalışmaları olan akademisyenleri bir araya getirerek tahkimin farklı boyutlarını ele alacağımız ve dört yıl sürmesi planlanan bu projemiz, her ayın son çarşamba günü saat 18.00-21.00 arasında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde gerçekleşecek. Her yıl eylül-haziran döneminde sunulan tebliğler, daha sonra birer cilt olarak kitaplaştırılacak” ifadelerini kullandı. 
 
MASAYA YATIRILDI
İlk dün gerçekleşen Tahkim Okulu panelinde “Tahkim Anlaşması Hazırlanması ve Temel İlkeler” masaya yatırıldı. İlk panelde, Marmara Üniversitesi Araştırma Görevlisi Can Yöney ile Av. Ali Selim Demirel konuşmacıydı. 250’yi aşkın kişinin katılımıyla yoğun ilgi gören panele, ISTAC Başkanı Prof. Ziya Akıncı ve Av. Dr. İsmail Esin de müzakereci-yorumcu olarak katıldılar. Başkan Ziya Akıncı, Başkan Vekili Mustafa Çıkrıkçıoğlu ve üyeler Müjdat Keçeci, Hakan Öztatar, Rifat Bacanlı’dan oluşan Yönetim Kurulu, Genel Kurul’da yapılan oylama sonucu ibra edildi.

ETİKETLER