Lexus, ES modelinde çıtayı yükseltti

04 Ocak 2019 Cuma - 16:38 | Son Güncelleme : 04 01 2019 - 16:38

Lexus, konforlu otomobiller üretmek için çalışmalarını sürdürüyor.


Lexus, 7. nesil lüks sedan modeli ES'de sunduğu sürüş  konforu ve yol tutuş seviyesi ile bu segmentteki çıtayı daha da yükseltti.                 
 
Şirketten yapılan açıklamaya göre, ES modelinde, dünyanın ilk Swing  Valve Amortisörünü kullanan Lexus, düşük hızlarda bile pürüzsüz ve akıcı bir  sürüşü yola yansıtıyor.               
 
Sessiz ve konforlu sürüş kalitesiyle adından söz ettiren Lexus, ES  modelinde yaptığı kapsamlı çalışmayla birlikte bu özelliğini bir adım daha  ileriye taşımayı başardı. ES modelinde kullanılan Swing Valve Amortisör, aracın  tekerleklerinde ve süspansiyonlarındaki en küçük titreşimleri bile algılıyor ve  en uygun sönümleme kuvvetiyle bu duruma karşılık veriyor. Böylelikle sürücü ve  yolcular bozuk yolları bile yüksek konfordan ödün vermeden kat edebiliyor.               
 
Lexus, ES modelinde yüksek sürüş konforu ve yüksek yol tutuş  kabiliyeti elde etmek amacıyla arka süspansiyonlarda da yeni bir çift salıncak  tasarımı kullandı. Böylece ES modelinin daha dinamik sürüşler ortaya koyması  sağlanmış oldu.               
 
ES'nin yol testleri ise genel olarak Avrupa'da hız limiti olmayan  Alman otobanlarından, virajlı dağ yollarına ve şehir içi yollara kadar her türlü  şartta yapıldı. Ayrıca testler, Nürburgring ve Kaliforniya'daki meşhur pistlerde  de gerçekleştirildi.

ETİKETLER