Kurtuldu, parmağımı ısırınca çok sevindim

03 Ocak 2018 Çarşamba - 2:30 | Son Güncelleme : 03 01 2018 - 2:30

Kocaeli’de, halk otobüsünde kalbi duran, dili boğazına kaçan 10 aylık erkek bebeğin hayatını otobüs şoförü Hayrettin Şahin’in müdahaleleri kurtardı. Şahin bebeğin duran kalbini çalıştırdı ve Ömer bebek gözlerini açtı


Fatma-Sercan Şiner çifti, cuma günü Hereke-Umuttepe seferini yapan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüse bindi. Şiner çifti, bir süre sonra 10 aylık bebekleri Ömer Asaf’ın hareket etmediğini fark ederek, yardım çığlıkları attı. Şoför Hayrettin Şahin, hemen aracı kenara çekerek durdurdu. Çiftin yanına gelen şoför, bebeğin nefes almadığını fark etti. Şoför Hayrettin Şahin, Ömer Asaf bebeğin hayatını kurtadığı anları şöyle anlattı.
 
Aynadan baktım ilk başta kavga var sandım. Sonra aynı çığlığı tekrar duyunca otobüsü müsait bir yere çekip durdurdum. Yerimden kalkıp bebeğin yanına gidene kadar, daha önce aldığım ilk yardım eğitimleri aklıma geldi. Bebeğin yanına gidince anne babanın çok panik yaptığını gördüm, bebek hareketsizdi. Ben soğukkanlılığımı koruyarak, aldığım ilk yardım eğitimlerini uygulamaya başladım. Bebek nefes almıyordu ona kalp masaj yaptım. Kalp masajından sonra bebek nefes almaya başladı. Bu sırada dilini yutmuştu. Ben parmağımla bebeğin dilini geri çekerek tekrar nefes almasını sağladım. Nefes almaya başlayınca parmağımı ısırdı. O sırada gözlerini açtı bebekle göz göze geldim. Çok sevindim. Allah bebeğe uzun ömürler versin. Ömer Asaf’ın bebeğin sağlığının yapılan kontrollerde çok iyi olduğu saptandı.
 
 

ETİKETLER