KPSS orta öğretim başvuruları nasıl yapılır?

05 Temmuz 2018 Perşembe - 12:03 | Son Güncelleme : 05 07 2018 - 12:35

KPSS orta öğretim başvuruları nasıl yapılır? Sorusunun yanıtına haberimizden ulaşabilirsiniz. Milyonlarca açık öğretim öğrencisinin merakla araştırdığı KPSS orta öğretim başvuruları ile ilgili tüm bilgiler haberimizde yer alıyor.


KPSS orta öğretim sınavı için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Milyonlarca kişi KPSS orta öğretim sınavı başvurularını yapmaya başladı. Peki sınav ne zaman düzenlenecek? İşte tüm detaylar...
 
 
KPSS 2018 NE ZAMAN?
 
Ortaöğretim KPSS 7 Ekim 2018 tarihinde düzenlenecek. Sınav için başvurular 3-19 Temmuz tarihleri arasında alınacak. Sonuçlar ise 8 Kasım 2018 tarihinde açıklanacak.
 
KPSS ÖDEMELERİ NEREDEN YAPILIYOR?
 
KPSS-ortaöğretim için sınav ücreti 15 TL olarak belirlendi. Ödemeler aşağıdaki bilgiler doğrultusunda yapılacak.
 
Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Türk Ekonomi Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı; Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler; ING Bank'ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC'den başvuracak adaylar hariç); Vakıf Katılım Bankası'nın tüm şubeleri ve ATM (KKTC'den başvuracak adaylar hariç); Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.); ÖSYM Kartlı Ödeme Sistemi (https://odeme.osym.gov.tr/)