KPSS cevap kağıtları erişime açıldı

AA |  31 Ağustos 2018 Cuma - 15:50 | Son Güncelleme : 31 08 2018 - 15:50

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) 2018-Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) lisans seviyesine (genel yetenek-genel kültür, eğitim bilimleri, ÖABT ve alan bilgisi) giren adayların cevap kağıtları "https://ais.osym.gov.tr" internet adresinden erişime açıldı.


ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, 2018-KPSS lisans  seviyesine (genel yetenek-genel kültür, eğitim bilimleri, ÖABT ve alan bilgisi)  giren kişilerin cevap kağıtlarının görüntüleri ve cevap kağıtlarına yaptıkları  işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday  cevapları, sınav soruları ve soruların doğru cevapları "https://ais.osym.gov.tr"  internet adresinden 10 gün süreyle erişime açık olacak.
  
Adaylar, T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan  sonra, sınavda kullandıkları cevap kağıdının görüntüsünü, yaptıkları  işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen  aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebilecek.
 
 Adaylar ayrıca, cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form  üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede  soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya  kendilerinin verdiği cevabı da inceleyebilecek.
 
Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek  diziliminde görüntülenecek. İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru,  yanlış ve boş cevap sayıları ile ham puanları da gösterilecek.
 
Görüntülenen sayfa, belge niteliği taşımayacak.