KPSS alan sınavları temel soru ve cevapları açıklandı!

31 Mayıs 2017 Çarşamba - 13:37 | Son Güncelleme : 31 05 2017 - 13:37

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) alan sınavları soru ve cevapları erişime açıldı. Adaylar, 27-28 Mayıs'ta üç oturumda gerçekleştirilen KPSS alan sınav sorularının belirli bir kısmına 10 gün süreyle ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr" internet adresinden erişebilecek. İşte KPSS temel soru kitapçığına ilişkin detaylar...


KPSS alan sınavları soru kitapçığı erişime açıldı. ÖSYM tarafından açıklanan KPSS alan sınavları soru ve cevaplarına haberimizdeki linkten kolaylıkla ulaşabilirsiniz. İşte KPSS alan sınavları soru kitapçığı ve tüm merak edilen soruların yanıtları...

KPSS ALAN SINAVI SORU KİTAPÇIĞI

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 27-  28 Mayıs'ta üç oturumda gerçekleştirilen KPSS alan sınavlarının temel soru  kitapçıkları, sınava başvuran adayların soruları inceleyebilmeleri amacıyla  erişime açıldı. 
 
ÖSYM'nin internet sitesindeki duyuruda, KPSS'ye başvuran adayların 10  gün süreyle ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr" internet adresinden T.C. kimlik  numaraları ve şifreleri ile soruların tamamına erişebileceği ifade edildi.
 
Öte yandan, KPSS alan sınavlarının birinci, ikinci ve üçüncü  oturumlarının temel soru kitapçıkları ile cevap anahtarının yüzde 10'una,  ÖSYM'nin internet sitesinde verilen linkten ulaşılabileceği bildirildi.
 
Sınav sorularının Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser  niteliğinde ve telif haklarının ÖSYM'ye ait olduğu belirtilirken, ÖSYM'nin yazılı  izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamayacağı, dağıtılamayacağı ve yayınlanamayacağı kaydedildi.