Kovid-19 nedeniyle 8 ülkede 50 Türk vatandaşı hayatını kaybetti

AA |  27 Mart 2020 Cuma - 11:44 | Son Güncelleme : 27 03 2020 - 12:11

Dışişleri Bakan Yardımcısı Kıran, bugüne kadar 8 ülkede 50 Türk vatandaşının Kovid-19 salgını nedeniyle hayatını kaybettiğini bildirdi.


Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, yeni tip  koronavirüs (Kovid-19) salgınında bugüne kadar 8 ülkede 50 Türk vatandaşının  hayatını kaybettiğini bildirdi. 
Kıran, Dışişleri Bakanlığı Kovid-19 Koordinasyon ve Destek Merkezi'nin  açılışında yaptığı konuşma sonrası, gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Yurt dışında hayatını kaybeden Türk vatandaşlarıyla ilgili soru  üzerine Kıran, "Maalesef sayı artıyor. Bugün itibarıyla bize intikal eden  bilgilere göre 8 farklı ülkede 50 vatandaşımızı virüs sebebiyle kaybetmiş  bulunuyoruz. Keza dünyanın farklı ülkelerinde sonuçları pozitif çıkan  vatandaşımız var. 151 vatandaşımızın test sonucu pozitif çıktı. Onların  durumlarını da yakından takip ediyoruz." diye konuştu.
Kıran, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun yardıma ihtiyacı olan  vatandaşların durumlarıyla bizzat ilgilendiğini, cenazelerin defninden Türkiye'ye  ulaştırılmasına kadar her süreci yakından takip ettiğini aktardı.
Kıran, "Bu vesileyle gerek ülkemizde gerek yurt dışında hayatını  kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha rahmet diliyoruz." dedi.