Kente, 1,5 milyon kişi geldi, adım atacak yer kalmadı...

AA/DHA |  22 Ağustos 2018 Çarşamba - 10:54 | Son Güncelleme : 22 08 2018 - 10:54

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, tatilcilerin kente büyük ilgi gösterdiğini belirterek, "Yaklaşık olarak 1,5 milyon nüfus geldi. Çok ciddi yoğunluk var. Bununla ilgili gerekli tedbirleri aldık." dedi.


Balıkesir'e 1,5 milyon kişi geldi sahillerde adım atacak yer kalmadı. Büyükşehir Belediye Başkanı Kafaoğlu, öğretmenevinde gerçekleştirilen bayramlaşma töreninde gazetecilere kentteki Kurban Bayramı tatili yoğunluğuna ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
atil dolayısıyla Balıkesir'e adeta turist akını olduğunu vurgulayan Kafaoğlu, "Yaklaşık olarak 1,5 milyon nüfus geldi. Bununla ilgili gerekli tedbirleri aldık. Halkımızın Balıkesir'de daha rahat tatil yapabilmesi ve huzur içerisinde bir bayram geçirmesi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz." ifadelerini kullandı.
 
Vatandaşları oluşacak trafik yoğunluğuna karşı uyaran Kafaoğlu, "Bayram zehir olmasın. Bayramlardaki trafik kazalarında, savaşlarda kaybettiğimiz kadar insan kaybediyoruz. Bu da bizleri üzüyor." diye konuştu.
 
SAHİL KESİMLERİNDE NÜFS 10 KAT ARTTI 
 
Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı da bayram tatili dolayısıyla Balıkesir'in turistik sahil kesimlerindeki nüfusun 10 kat arttığını belirtti.Kamu kurumları olarak gerekli tedbirleri aldıklarını belirten Yazıcı, şunları kaydetti:
 
"Güvenlik ve asayiş yönünden gerekli tedbirleri aldık. Bir sıkıntımız yok. Sağlıkla ilgili birtakım talepler oluyor. Onun da tedbirlerini aldık. Güvenlik ve sağlık konusunda bölgede hazır vaziyetteyiz ve yeterli takviyeyi yaptık. Çok ciddi bir yoğunluk var. Şükürler olsun bütün turizm tesislerimiz dolu. Bu da ilimiz adına sevindirici."
 
CUNDA'DA ADIM ATACAK YER YOK 
 
Balıkesir'in Ayvalık ilçesine bağlı Alibey (Cunda)  Adası Kurban Bayramı tatilinde vatandaşların yoğun talebi nedeniyle adeta doldu  taştı.  Bayramı fırsat bilen tatilcilerin gelişiyle restoran ve  kafeteryalarıyla ünlü Cunda Adası son yılların en yoğun günlerini yaşıyor. Restoran ve kafelerde yer bulmakta güçlük çekilirken, kalabalık  nedeniyle Cunda sahilinde adeta adım atacak yer kalmadı. Otel ve pansiyonlardaki doluluk oranları da son yıllar en yüksek  seviyelerine ulaştı.
 
  
 

ETİKETLER