Kalabalık Metrobüs can aldı

Çağdaş ULUS / VATAN İSTİHBARAT |  30 Eylül 2009 Çarşamba - 23:41 | Son Güncelleme : 30 09 2009 - 23:41

Yolcu dolu metrobüste kalp krizinden öldü


Avcılar-Söğütlüçeşme seferini yapan metrobüste yoğun kalabalıkta nefes alamayan 57 yaşındaki Şerif Seyrek kalp krizi geçirerek öldü

AvcIlar-Söğütlüçeşme arasında sefer yapan metrobüste saat 21.30 sıralarında meydana gelen olayda, Sefaköy’den Yenibosna yönünde tıka basa dolu halde ilerleyen araçtaki yolcular arasında bulunan 57 yaşındaki Şerif Seyrek, bir anda fenalaşarak yere yığıldı.

Kalp krizi geçirdiği anlaşılan Seyrek’e ilk müdahale metrobüste bulunan oğlu Engin Seyrek ve yolcular tarafından yapıldı. Yolcuların uyarısı üzerine metrobüs durdurulurken olay yerine ambulans çağrıldı. İhbar üzerine gelen sağlık ekiplerinin yaptığı kalp masajı ve müdahalelere rağmen Seyrek kurtarılamadı.

Metrobüsün kalabalığına dayanamadı
Foto galeri için tıklayın


Metrobüs boşaltıldı

Şerif Seyrek’in içinde bulunduğu metrobüsteki yolcular görevliler tarafından başka metrobüslere aktarılırken Seyrek’in cesedi yaklaşık 3 saat boyunca savcının gelip inceleme yapması için metrobüste bekletildi. Babasının ölümüne şahit olan Engin Seyrek ise uzun süre metrobüsün içinde babasının cesedi başında bekledi. Zaman zaman gözyaşlarına boğulan Engin Seyrek, “Şoför babam kalp krizi geçirdiği sırada tüm bağrışmalarımıza rağmen metrobüsü durdurmadı. Durdursaydı babama zamanında müdahale edebilirdik. Zaten metrobüs ağzına kadar doluydu. Hava bile alamıyorduk. İnsanlara verilen değer bu mu? Babam havasızlık nedeniyle kalp krizi geçirdi düşüncesindeyim. Babam öleli 3 saat oldu ama savcı buraya gelmedi. Avrupa’da olsak ceset bu kadar olay yerinde bekletilmezdi” dedi.

Çilebüs!
Foto galeri için tıklayın

ETİKETLER

0