İzmir'de yeniden sahnede!

26 Ağustos 2019 Pazartesi - 12:24 | Son Güncelleme : 26 08 2019 - 12:24

Büyük usta Şener Şen’i 14 yıl sonra tiyatro seyircisi ile tekrar buluşturan, DasDas’ın ‘Zengin Mutfağı’ oyunu kış sezonu boyunca haftalarca kapalı gişe oynamıştı. ‘Zengin Mutfağı’ Atlantis Yapım organizasyonuyla Ege ve Akdeniz bölgelerinde tiyatroseverlerle buluşmaya başladı.


‘Zengin Mutfağı’, 19 Ağustos’ta Bursa , 22 Ağustos’ta İzmir ve  24 Ağustos’ta Ayvalık’ta tiyatroseverlerle buluştu. 25 Ağustos’ta Kuşadası, 27 Ağustos’ta Denizli, 29 Ağustos’ta Antalya, yoğun istek üzerine 30 Ağustos’ta yine İzmir’de sergilenecek oyun ve turnenin son iki ayağı ise 1 Eylül’de Marmaris ve 2 Eylül’de Bodrum’da oynanacak.
 
‘ZENGİN MUTFAĞI’ HAKKINDA
 
DasDas’ın ‘Zengin Mutfağı’ oyunu aralık ayında prömiyerini yapmış ve sezonun en önemli kültür sanat olayları arasına adını yazdırmıştı. Başrolünde büyük usta Şener Şen’in yer aldığı oyun, geçtiğimiz günlerde Atlantis Yapım organizasyonuyla Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’nda sahnelenmişti.
 
19 Ağustos’tan itibaren de Atlantis Yapım organizasyonuyla Türkiye’nin çeşitli şehirlerini de gezen ‘Zengin Mutfağı’, Anadolu Efes’in katkılarıyla sahneye konuyor. Oyun, Cumhuriyet tarihinde görülmüş en büyük işçi hareketi olan 15-16 Haziran 1970 olaylarının zengin bir ailenin mutfağına yansımasını anlatıyor. Vasıf Öngören’in imzasını taşıyan oyunda Şener Şen’e Gizem Ergün, Onay Kaya, Uğur Arda Başkan ve Kutay Sandıkçı gibi yetenekli ve genç oyuncular eşlik ediyor. 
 
Zengin Mutfağı Turne Programı:
 
25 Ağustos Kuşadası,
27 Ağustos Denizli,
29 Ağustos  Antalya
30 Ağustos   İzmir Fuar Açıkhava Tiyatrosu (yoğun istek üzerine 2.kez) 
1 Eylül          Marmaris Amfi Tiyatro 
2 Eylül          Bodrum Antik Tiyatro 
 

ETİKETLER