İsyan ettiren görüntüler

01 Eylül 2018 Cumartesi - 2:30 | Son Güncelleme : 01 09 2018 - 2:30


1- Fıstık çaldı diye suyla ıslatıp ıslatıp dövdüler!

Şanlıurfa, fıstık çaldığı öne sürülen küçük çocuk, tarla sahibi tarafından hortumla üzerine su tutulduktan sonra dövüldü. Cep telefonu kamerasıyla çocuk dövülürken kaydedilen görüntüler, sosyal medyada paylaşılınca tepkilere neden oldu. Olay şöyle gelişti: Merkez Karaköprü ilçesine bağlı İnanlı Mahallesi’nde, iddiaya göre, 15 yaşlarındaki erkek çocuğu, tarladan fıstık çaldı. Tarla sahibi, arazide yakaladığı çocuğu hortumdan tuttuğu suyla ıslatıp, tokat atarak, dövdü. Çocuğun dövülme anları, cep telefonu kamerasıyla kaydedilip, sosyal medyadan paylaşıldı. Görüntülerde, çocuğun, soğuk suyun etkisiyle titrediği ve kendisine yöneltilen sorulara cevap verdiği anlar yer alıyor.

Öte yandan sosyal medya yayılan görüntüyü izleyenler, çocuğu döven ve videoyu çeken kişilere tepki gösterdi.Jandarma,tepkilere yol açan görüntülerdeki kişilerin tespit edilerek, yakalanması için çalışma başlattı.

2- Minibüste kadına akıl almaz küfür ve hakaretler!

Ankara’da meydana gelen olayda ise Nazan Bozkurt adlı genç kadın tartıştığı bir kişinin çok ağır küfür ve hakaretleriyle neye uğradığını şaşırdı. Sosyal medyada yayınlanan görüntülerdeki küfür, tehdit, ve hakaretleri duyanlar isyan etti. Nazan Bozkurt yaşadığı olayı sosyal medya hesabında şöyle anlattı:

Olay bir dolmuşta başıma geldi. Kulaklığımı takmış videoyu izliyordum. Biri bacağıma dokunarak beni dürttü. Kafamı kaldırdığımda tanımadığım birini gördüm. Bana bir şey söylüyordu. Kulaklığı çıkardım “Kalk da şu kadına yer ver” dedi. “Anlamadım neden bana söylüyorsunuz, neden bacağıma dokunuyorsunuz” dedim. “Sen gençsin kalk” dedi. Neden bana söylüyorsunuz, benden çok daha gençler var burada dedim. Ki yaşlı dediği de en fazla 45 yaşında bir kadındı. Ben de “Kalkarım veya kalkmam, siz bana ne hakla dokunursunuz” dedim ve hemen arkasından “Dokundum da taciz mi ettim o..u” diye küfürlere başladı bu adam. Durup dinlenmeden küfrediyordu. Sakinliğimi koruyup kendisini videoya almaya başladım. Dolmuşun sürücüsüne de karakola çekmesini söyledim. Ancak şoför, “Ben para kazanıyorum” dedi ve adamın darp etmeye kadar varan sapkınlıklarına müdahale etmedi.

 

 

ETİKETLER