İstihbaratçı emniyet müdürü tutuklandı

AA |  31 Ekim 2018 Çarşamba - 21:51 | Son Güncelleme : 31 10 2018 - 21:51

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) üst düzey yöneticilerinden eski Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) İstihbarat Daire Başkanlığı Teknik Takip Operasyon Şube Müdürü Mehmet Fecri Yıldız, Erzincan'da tutuklandı.


İstanbul Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve Terörle Mücadele şubeleri  ekiplerince geçen hafta bu kentin Büyükçekmece ilçesinde gözaltına altına alınan  Mehmet Fecri Yıldız, Erzincan 1. Ağır Ceza Mahkemesinde diğer sanıklar ile  yargılandığı "Erzincan'daki Ergenekon Davası" kapsamında hakkında yakalama kararı  bulunması sebebiyle Erzincan Terörle Mücadele Şubesi ekiplerine teslim edildi.
 
Polislerce Erzincan Adliyesi'ne getirilen Yıldız, savcılıktaki  işlemlerinin ardından çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklandı.
 
Eski EGM İstihbarat Daire Başkanlığı Teknik Takip Operasyon Şube  Müdürü ve FETÖ'nün üst düzey yöneticilerinden olan Mehmet Fecri Yıldız,  İstanbul'un Büyükçekmece ilçesinde polisin, "gaybubet evi" olarak adlandırılan  bir hücre evine yaptığı operasyonda yakalanmıştı.
 
Aynı operasyonda, hakkında Edirne 2. Ağır Ceza Mahkemesince yakalama  kararı çıkartılan örgütün Türk Silahlı Kuvvetleri TSK personel sorumlusu Erkan  İnce ve ByLock kullanıcısı TUSKON üyesi Selim Bulut da gözaltına alınmıştı.
 
Söz konusu adresteki aramada, 1 dizüstü bilgisayar, 7 cep telefonu, 1  harddisk, 2 taşınabilir internet modemi ve 1 USB bellek ele geçirilmişti.
 
  

ETİKETLER