İşte en çok telefon satan firmalar!

23 Kasım 2018 Cuma - 12:48 | Son Güncelleme : 23 11 2018 - 12:51

Dünyada en çok kullanılan teknolojik aygıtlar, ev aletlerinden sonra telefonlar. Bu kadar kullanılıyorsa, oldukça satıyor olmalı, değil mi? Evet öyle. Pazarın büyük bir kısmına hakim olan Samsung, Huawei ve Apple, yılın üçüncü çeyreğinin en çok telefon satan üreticileri oldular.


Yukarıda bahsettiğimiz konuyu biraz açacak olursak, yılın üçüncü çeyreği, yani Temmuz-Eylül arasında Samsung, %19'luk bir pazar payıyla Huawei'yi geride bıraktı. Yine bu çeyrekte Huawei de %14'lük bir pazar payı ile Apple'ın %12'lik pazar payını geçti. Toplamda %45'lik bir pazar payına sahip olan firmalar, diğer üreticilere göre daha fazla telefon satışı gerçekleştirdi. Bu yıl toplamda 380 milyon adet, yani 2017'nin üçüncü çeyreğine göre %5 daha az telefon satıcılara gönderildi.
 
Şimdi gelelim ayın karanlık yüzüne. Bahsettiğimiz üç firmanın satışlarının artmasıyla beraber diğer telefon üreticilerinin satışlarında da düşüş yaşanıyor. Oppo ve Xiaomi, bu yılın üçüncü çeyreğinde %9'ar pay almış durumda. Onların hemen ardından %8 ile Vivo, ondan sonra da %3 ile Lenovo geliyor.

ETİKETLER