İskenderun’da kız kaçırma kavgası

28 Ağustos 2018 Salı - 2:30 | Son Güncelleme : 28 08 2018 - 2:30

HATAY’ın İskenderun ilçesinde kız kaçırma meselesi yüzünden bir araya gelen Yılmazer ve Ocak aileleri arasında çıkan silahlı çatışmada 4 kişi öldü, 3 kişi de yaralandı.


Olay İskenderun’un Aşkarbeyli Mahallesi’nde yaşandı. Yılmazer ve Ocak aileleri, kız kaçırma olayını konuşmak için İsmet Yılmazer’in evinde buluştu. İki aile arasında çıkan tartışma, kısa sürede silahlı kavgaya dönüştü. Kavgada İsmet Yılmazer (77) olay yerinde öldü. Oğlu köy korucusu Ali Yılmazer (37), akrabaları Mehmet Yılmazer (46), Mustafa Yılmazer (49), Hüseyin Yılmazer, Hasan Güllü (31) ile İsa Ocak (42) yaralandı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis, jandarma ve sağlık ekibi sevk edildi. Yaralılar, ambulanslarla İskenderun Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.
 
3’ü hastanede öldü
 
Tedavi altındaki yaralılardan Ali Yılmazer, Mustafa Yılmazer ve İsa Ocak da tüm müdahalelere karşın kurtarılamadı. Diğer yaralıların durumunun ise ciddiyetini koruduğu bildirildi. Polis ve jandarma ekipleri hastanede geniş güvenlik önlemi aldı. Jandarmanın şüpheli olarak kaçan Hakan Y.’yi (35) aradığı belirtildi.

ETİKETLER