İlk mesleklerine inanamayacaksınız! 05 May, 12:53'de eklendi

Müzisyen olarak ünlü oldular. Ancak para kazanmaya bambaşka mesleklerle başladılar. İşte 5 Avrupalı yıldızın tahmin etmesi güç ilk meslekleri;

1. DJ Bobo
Peter René Baumann, 1980 yılında fırıncılık eğitimi almaya başladı. Gençlik kulüplerinde DJ’liğe başladığı dönemde DJ Bobo ismini aldı. Ailelesinin ve çevresindeki müzisyenlerin teşviki ile fırıncılık eğitimini bırakıp 15 yaşında hayalindeki mesleğin peşine düştü. DJ Bobo halen İsviçre’nin müzik alanındaki en büyük başarılarına imza atmaya devam ediyor.
2. Sting
 
Çocukken babasına süt dağıtma işinde yardım etti. Asıl adı Gordon Summer olan sanatçı, inşaat işçisi, otobüs şoförlüğü ve vergi memuru olarak çalıştı. Ardından pedagoji eğitimi aldı ve iki yıl öğretmen olarak çalıştı. Boş zamanlarında farklı caz gruplarında gitar çalmaya başladı. Ta ki 1977 yılında The Police grubu doğana kadar. Daha sonrasi ise zaten bir müzik tarihi…
3. Adriano Celentano
Azzuro şarkısı, hala dillerden düşmeyen Celentano, ilkokul beşinci sınıfta okulu terk etti. Ailesinin bütçesine katkıda bulunmak için bıçak bilyeci ve otomobil tamircisi olarak çalıştı. Ardından baba mesleğini devralmak için saat tamirciliğine başladı. 1957 yılında daha 19 yaşında iken katıldığı bir şarkı yarışmasında güçlü sesinin keşfedilmesi, onun müzik ve sinema kariyerinin önünü açtı.
4. Rudolf Schenker
Sanatçı, 1965 yılında adı daha sonra Scorpions olacak ilk grubunu kurdu. O dönemde elektirikçilik eğitimi alıp elektrik diriklerine tırmanıyor ve trafolarda çalışıyordu. Daha sonra grubunun finansmanına katkı sağlamak için fotoğrafçılık eğitimi aldı. Ama Schenker, başarıyı bir gün müzikle yakalayacağını en başından beri biliyordu.
5. Till Lindemann
Rammstein’in vokalistinin bir zamanlar nasıl bir meslek yaptığını tahmin edebilmek mümkün değil: Lindemann, 1980’lerde Leipzig’de sepet örüyordu! Kendi tabiri ile „inanılmaz bir işti“. Geçinecek kadar parası vardı, müzik yapıyordu ve her şey istikrarlı idi. Ta ki bir gün Berlin Duvarı yıkılana kadar. Yeniden birleşmenin kaotik yıllarında Rammstein dünyanın en ünlü Alman gruplarından biri oldu.