İHASAVAR'ların güvenlik güçlerine teslimatları sürüyor

AA |  07 Nisan 2020 Salı - 17:26 | Son Güncelleme : 07 04 2020 - 17:26

Düşük maliyeti ve kolay kullanımı nedeniyle son dönemde kötü niyetli ellerde birer silaha dönüşen drone ve mini İHA'lara karşı geliştirilen İHASAVAR'lar, muhtemel saldırılarda kalkan görevi üstleniyor.İHASAVAR, tercihe göre yönlü veya küresel anteniyle bu boyutta bir sistemden beklenen etkinlik mesafelerinin çok daha fazlasını sunuyor


Düşük maliyeti ve kolay kullanımı  nedeniyle son dönemde kötü niyetli ellerde birer silaha dönüşen drone ve mini  insansız hava araçlarına (İHA) karşı geliştirilen İHASAVAR'ların güvenlik  güçlerine teslimatları devam ediyor. 
 
AA muhabirinin, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığından (SSB)  edindiği bilgiye göre, Mini/Mikro İHA'lara Karşı Taşınabilir Karıştırma Sistemi  Projesi kapsamında ASELSAN tarafından İHASAVAR üretimi yapılıyor.
 
ASELSAN'ın RF karıştırma/köreltme sistemlerinin geliştirilmesine  yönelik yıllar içinde edindiği tecrübe ve bilgi birikimi sayesinde çok hızlı  şekilde drone ve mini İHA'lara karşı koruma sağlama amaçlı, taşınabilir ve tek  personel tarafından kolaylıkla kullanılabilen İHASAVAR sistemi, SSB'nin  koordinasyonunda güvenlik güçlerinin envanterine dahil ediliyor.
 
Drone ve mini İHA'lar, düşman unsurlar tarafından keşif, casusluk,  taciz, silahlı saldırı ve bombalama amaçlı kullanılabiliyor. Bu tehditlere karşı  İHASAVAR'lar koruma sağlıyor.
 
Kullanıcıya maksimum ergonomi imkanı
İHASAVAR Anti-Drone RF Karıştırma ve Köreltme Sistemi, askeri  tesislerin/üslerin, devlet kurum binalarının, üst düzey yetkili konutlarının,  tören alanlarının, nizamiye ve kontrol noktalarının yakınlarında drone ve mini  İHA uçurulmasını aktif karıştırma uygulamasıyla engelleyerek koruma  sağlıyor.
 
Drone ve mini İHA'ları üstün harp yetenekleriyle bertaraf edebilen  İHASAVAR, tercihe göre yönlü veya küresel anteniyle bu boyutta bir sistemden  beklenen etkinlik mesafelerinin çok daha fazlasını sunuyor.
 
Silah tipi tasarımlı İHASAVAR , kompakt sistem mimarisi, hafifliği ve  taşınabilirliğiyle kullanıcıya maksimum ergonomi sağlıyor.
 
Sistem, hem şebeke hem de yüksek kapasiteli bataryalarla uzun süre  görev yapma kabiliyetine sahip bulunuyor.
 
İHASAVAR programlanabilme imkanı sayesinde taktik ve operasyonel  ihtiyaçlara etkili çözüm sunuyor. Farklı taktik senaryolarda kullanmak üzere,  kullanıcı tarafından 100'den fazla karıştırma profili bir dizüstü bilgisayar  aracılığıyla programlanarak tanımlanabiliyor.
 

ETİKETLER

İHASAVAR iha aselsan