İç mimar evini uyuşturucu tarlasına çevirmiş

AA |  24 Nisan 2018 Salı - 11:33 | Son Güncelleme : 24 04 2018 - 11:48

Ankara'da bir iç mimarın evine operasyon düzenleyen polis ekipleri, iki odaya özel düzenekle kurulmuş alüminyum folyo ile kaplı bez dolap içinde uyuşturucu üretiminde kullanılan bitki yetiştirildiğini tespit etti.


AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Çankaya İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç  Araştırma Büro Amirliği ekipleri, uyuşturucu madde tüketimi, satışı ve imalatının  engellenmesi adına yaptıkları istihbari çalışmalar sonucunda, Bayraktar  Mahallesi'nde bulunan bir evde uyuşturucu imal edildiğini belirledi.
 
 
Bunun üzerine evi fiziki takibe alan ekipler, E.Ş. ile kız arkadaşı  Ö.B.A'yı evden 30 gram uyuşturucu madde ile çıkarken yakaladı.
 
İç mimar E.Ş.'nin yatak ve oturma odalarında, alüminyum folyo ve bez  dolap kullanarak özel düzenekle sıcaklık ve nemi kontrol ettiği küçük bir sera  oluşturduğunu belirlendi.
 
Ekiplerce evde yapılan detaylı aramada,15 plastik saksı içinde 15 kök  çeşitli boylarda satışa hazır olgunluğa erişmiş uyuşturucu üretiminde kullanılan  bitki ile cam kavanozlar içerisinde toplam 175 gram uyuşturucu, dijital terazi,  tabanca, bir havalandırma-aydınlatma projektörü ve çok sayıda kilitli poşet ele  geçirildi.
 

ETİKETLER