Yağmurlu havada neden taksi bulunmaz? 08 May, 10:24'de eklendi

Özellikle yağmurlu havalarda yaşanan taksi bulamama durumu hakkında yıllardır aynı şikayetler devam ediyor.

1.
Özellikle yağmurlu havalarda yaşanan taksi bulamama durumu hakkında yıllardır aynı şikayetler devam ediyor.
2.
Taksicilerin neden yolcu almadıkları veya neye göre yolcu seçtikleri hakkında net bir görüş olmasada insanların çeşitli fikirleri var.
3.
Sözlüklerde geçtiğimiz yıllarda yapılan yorumlara bakılırsa değişen bir şey yok ama taksilerin neden yolcu almadıkları için üretilen nedenler oldukça mantıklı gelmeye başlıyor..
4.
ıslak ıslak binip koltuklarını ıslatmamızı istemediklerinden olan nedendir. sonra hemen kurumadığı için kokmaya başlıyor döşeme. döşeme demişken paspaslar için de geçirli bu durum tabi. koku başlayınca da müşteriler hali ile binmek istemiyor taksiye.

not: taksici değilim hiç tanıdığım taksici de yok. tamamen sallama bi neden yani.
5.
dün 1 saat yağmur altında taksi bekleyip 10-15 boş taksici tarafından reddedildikten sonra 1 saat kadar düşündüğüm neden. hala kulaklarım çınlıyor neden neden neden diye.
6.
Yağmurlu havada taksici kaprisi; hüfflemeler beğenmemeler, sevgilim sanki! Bas o zaman Kapıkule'ye; Yunanistan'dı, İtalya'ydı gezip gelelim.
7.
Bir taksiciden gelen itiraf
Dört yıllık taksi şoförüyüm. Yağmur yağdıgı zaman neden müşteri almadığımızı ben de bilmiyorum.
8.
yağmurlu havalarda, taksi görmediğimden olsa gerek; neden ve nasıl bir anda yok olduklarını düşünmeye çalışan birisi olan benim için hayal olan düşünce.

demek ki görenler de bunları düşünüyormuş. iyi yani onlarda binemiyorsa sıkıntı yok.
9.
durağa çağırılmalarından kaynaklandığını düşündüğüm nedendir. çevre muhit durağı aradığında "zor zamanda" "taksimiz yok" demek büyük eksi puandır bence durak için.
10.
bir de otobüs ya da tren garına yakın yerde elinde bavulla bekleyen vatandaşı görünce kısa mesafe gideceğini anladığından, almaya tenezzül etmeyenleri vardır.
11.
taksicilerin aslında çok zengin olduğu ve tanınmamak için taksi şoförü taklidi yaptığı gerçeğinden kaynaklanan nedenlerdir. mesela dün yağmur yağıyordu kısa mesafe için taksiye binmek istedim, adam ben sana 10 tl vereyim binme dedi. yirmiye anlaşırız dedim. bundan sonra taktik bu, yağmurlu havalarda işe çıkıcam, paraları toplayıp toplayıp dönücem eve. beyin bedava.
12.
en çok ihtiyaç duyulduğu anda bir türlü durmayıp insanı isyan ettiren taksilerdir. hiç ihtiyacınızın olmadığı anlarda gözünüzün içine kadar girip " binmiyomusun" surat ifadesiyle bakarlar. görüldüğü yerde taşlanmalıdırlar.
13.
değil taksici, müsveddesi bile olamayacak şahıstır. plakası not edilmeli, güneşli havada denk getirilip binilmeli, 100km'lik bir adres verilip 'ulan sen geçen gün yağmurda durmayan değil miydin?' diyip arabadan inilmelidir.