Gözaltı ve tutuklamalar sürüyor

AJANSLAR |  17 Temmuz 2016 Pazar - 19:44 | Son Güncelleme : 18 07 2016 - 8:09

FETÖ darbe girişimi kapsamında Türkiye'nin dört bir yanında gözaltı ve tutuklama işlemleri devam ediyor.


Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin sürdürülen soruşturma kapsamında, Türkiye'nin dört bir yanında gözaltı ve tutuklamalar devam ediyor.
 
ŞIRNAK
 
*Şırnak'ta 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral  Abdullah Baysar gözaltına alındı. 
 
Silahlı FETÖ mensuplarının darbe girişimine ilişkin ülke genelinde  başlatılan soruşturmalar kapsamında gözaltılar sürüyor Bu kapsamda, Şırnak'ta  düzenlenen operasyonda 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Abdullah  Baysar gözaltına alındı.
 
Tümgeneral Baysar'ın emniyetteki işlemleri sürüyor.
 
*Akçay 6. Motorlu Piyade Tugay  Komutanı Tuğgeneral Mesut Savaş gözaltına alındı
 
Şırnak'ta, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe  girişimiyle ilgili Akçay 6. Motorlu Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Mesut Savaş  gözaltına alındı. 
 
Alınan bilgiye göre, Şırnak'ta FETÖ darbe girişimi kapsamında  başlatılan soruşturma sürüyor.
 
Soruşturma kapsamında Akçay 6. Motorlu Piyade Tugay Komutanı Mesut  Savaş gözaltına alındı.
 
Savaş'ın emniyetteki işlemleri sürüyor.
 
 
HAKKARİ
 
*Hakkari'de Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe  girişimiyle ilgili gözaltına alınan biri tümgeneral, 5'i tuğgeneral olmak üzere 6  generalin emniyet müdürlüğündeki ifade işlemleri sürüyor. 
 
Alınan bilgiye göre, FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin soruşturma  kapsamında Hakkari Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı doğrultusunda Yüksekova 3.  Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Halil İbrahim Ergin, Hakkari Dağ ve Komando  Tugay Komutanı Tuğgeneral Ahmet Otal, Çukurca 2. Hudut Tugay Komutanı Tuğgeneral  Cihat Erdoğan, Bolu 2. Tugay Komutanı Tuğgeneral İsmail Güneşer, Kayseri Komando  Tugay Komutanı Tuğgeneral Aydoğan Aydın ve Şemdinli 34. Hudut Tugay Komutanı  Tuğgeneral Ali Salnur İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınmıştı.
 
Generallerin emniyetteki ifade işlemlerinin ardından adliyeye sevk  edilecekleri bildirildi.
 
 
 
BİLECİK
 
*Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine  ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, Bilecik'te bir kurmay albay ile 7 hakim  ve savcı gözaltına alındı. 
 
Alınan bilgiye göre, darbe girişimi sonrasında Bilecik Emniyet  Müdürlüğü'nün başlattığı operasyon kapsamında Jandarma Genel Komutanlığı'nda  görevli olduğu belirtilen Kurmay Albay Harun Karabulut, Kütahya'nın Simav  ilçesinde yakalanarak, Bilecik'e getirildi.
 
Aynı operasyonda Bilecik merkez ve ilçelerinde görev yapan 7 hakim ve  savcı da gözaltına alındı.
 
Gözaltına alınan şüpheliler, Bilecik Devlet Hastanesi'ndeki sağlık  kontrolünün ardından, adliyeye sevk edildi.
 
Öte yandan, Kurmay Albay Karabulut ile savcı ve hakimlerin, sağlık  kontrolüne götürüldüğü sırada, vatandaşlar tepki gösterdi.
 
AYDIN
 
*Aydın’da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe  girişimi kapsamında, aralarında iş adamı, öğretim görevlisi, doktor, avukatların  da bulunduğu 30 kişi gözaltına alındı. 
 
Alınan bilgiye göre, Aydın Cumhuriyet Başsavcılığının başlattığı FETÖ  soruşturması kapsamında, Terörle Mücadele ile Kaçakçılık ve Organize Suçlarla  Mücadele şubelerinin ekipleri  il genelinde çok sayıda adrese eş zamanlı  operasyon düzenledi.
 
Operasyonda "FETÖ'ye destek sağladığı" iddiasıyla aralarında doktor,  avukat, öğretim görevlisi ve iş adamlarının da bulunduğu 30 kişi gözaltına  alındı.
 
Gözaltına alınanlar,  Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele  Şubesi'ne götürüldü.
 
BALIKESİR
 
*Balıkesir'de, 10 hakim ile 9 savcı  gözaltına alındı.
  
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine  ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, Balıkesir'de yapılan operasyonlarda 10  hakim ile 9 savcı gözaltına alındı. 
 
Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) tarafından FETÖ'nün darbe  girişimiyle ilgili başlatılan soruşturma kapsamında, il genelinde yapılan  operasyonlarda, 10 hakim ile 9 savcı gözaltına alınarak, İl Emniyet Müdürlüğüne  getirildi.
 
Gözaltına alınan, hakim E.A, H.İ.K, B.Ş, M.D, N.A.Ö, E.D, S.G, M.G,  H.T, B.D. ile savcı Y.Ş, S.Ö, H.Ş, V.Ö, H.Y, A.D, S.K, H.Y. ve  E.G'nin emniyet  müdürlüğündeki ifade işlemleri sürüyor.
 
ANTALYA
 
*Antalya İl Jandarma Alay Komutanı  Kıdemli Albay Yurdagül tutuklandı
 
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine  ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan Antalya Jandarma Alay Komutanı  Kıdemli Albay Ahmet Yurdagül, tutuklandı. 
 
Emniyetteki işlemleri tamamlanan Antalya Jandarma Alay Komutanı  Yurdagül, adliyeye sevk edildi.
 
Yurdagül, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
 
FETÖ tarafından İstanbul ve Ankara'daki askeri darbe girişimine  ilişkin soruşturma başlatan Antalya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube  Müdürlüğü ekipleri dün Antalya İl Jandarma Komutanlığında arama yapmış, İl  Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Albay Ahmet Yurdagül gözaltına alınmıştı.
 
İZMİR
 
*Jandarma Kurmay Albay Ali Taş  İzmir'de gözaltına alındı
 
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle  ilgili aranan Jandarma Kurmay Albay Ali Taş, İzmir'de gözaltına alındı. 
 
Aydın Cumhuriyet Başsavcılığınca darbe girişimi sonrası başlatılan  soruşturma kapsamında "sözde darbenin Aydın Sıkıyönetim Komutanı" olduğu  belirlenen Jandarma Kurmay Albay Ali Taş, İzmir'de yakalandı.
 
Taş, Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Aydın'a götürüldü.
 
*Çiğli 2. Ana Jet Üssü Komutanlığına  giden polis, bir binbaşı ile bir yüzbaşıyı gözaltına aldı
 
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi  kapsamında aranan bir binbaşı ile bir yüzbaşı, Çiğli 2. Ana Jet Üssü  Komutanlığına giden polisler tarafından gözaltına alındı. 
 
Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, FETÖ'nün darbe  girişimine yönelik başlatılan soruşturma kapsamında aranan iki kişinin Çiğli 2.  Ana Jet Üssü Komutanlığında olduğunu belirledi.
 
Çiğli'deki kışlaya akşam saatlerinde Terör ve İstihbarat Şubesinden  kalabalık bir emniyet ekibi, üssün çevre güvenlik komutanı Binbaşı Kenan Boz ile  Pilot Yüzbaşı Hasan Aslanbay'ı gözaltına aldı.
 
Polisin, gözaltı kararını göstermesinin ardından herhangi bir zorluk  yaşamadan iki askeri teslim aldığı öğrenildi. Gözaltına alınan askerlerin,  Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne getirildiği öğrenildi.
 
Operasyon kapsamında İzmir'de gözaltına alınan askeri personel sayısı  81'e yükseldi.
 
EDİRNE
 
*Edirne’de askeri darbe girişimine yönelik yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 55’inci Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Hidayet Arı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu. 
 
Tuğgeneral Hidayet Arı’nın verdiği ifadesinde, "Bana Genelkurmay’dan talimatla emir geldi. Daha sonra televizyondan darbe girişimi olduğunu öğrenince emri uygulamadım. Tankların kışladan çıkmasını engelledim ve geri çektim. Eğer ki bir suç varsa, bu suç benimdir. Emirleri ben veririm. Diğer görevli personelin hiçbir suçu yoktur. Ben darbe girişiminde bulunmadım" dediği öğrenildi. 
 
Tuğgeneral Arı ile birlikte aynı soruşturma kapsamında gözaltına alınan Tankçı Binbaşı Ekrem Tekinaslan da tutuklanarak cezaevine konuldu. 
 
KARABÜK
 
*Karabük'te darbe girişimi sonrası TEM Şube ekipleri tarafından sürdürülen operasyonda Çankırı’nın Çerkeş ilçesinden 2 hakim ve Kastamonu’dan da 1 savcı daha gözaltına alındı.  
 
Karabük’te Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) askeri darbe girişimi sonrası TEM Şube Müdürlüğü ekiplerince başlatılan operasyon kapsamında Karabük’te 2 kadın hakim, 5 savcı gözaltına alınırken, bugün yapılan operasyonlar neticesinde Çankırı’nın Çerkeş ilçesinde görevli Hakim Alparslan Güngör ve Hakim Reyhan Tuğba Güngör ile Kastamonu’da görevli Savcı Engin Güngör gözaltına alınarak Karabük İl Emniyet Müdürlüğü’ne getirildi.
 
MANİSA
 
*Manisa Jandarma Alay  Komutanlığında görevli 3 rütbeli asker, darbe girişimine karıştıkları gerekçesiyle emniyet güçlerince gözaltına alındı
 
Manisa Jandarma Alay Komutanlığında görevli 3 rütbeli  asker, darbe girişimine karıştıkları gerekçesiyle gözaltına alındı. 
 
Polis tarafından yakalanan Yüzbaşı Ergün Kupan, Astsubay Başçavuş  Yusuf İnci ve Uzman Çavuş Muharrem Alkan Manisa Devlet Hastanesinde sağlık  kontrolünden geçirildi.
 
Darbe girişimine karışmakla suçlanan 3 rütbeli asker sorgulanmak üzere  Manisa Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.
 
*Manisa Jandarma Alay Komutan  Yardımcısı Albay Ahmet Çiçek, darbe girişimine karıştığı gerekçesiyle emniyet  güçlerince gözaltına alındı
 
Polis tarafından yakalanan Ahmet Çiçek, Manisa Devlet Hastanesinde  sağlık kontrolünden geçirildikten sonra, sorgulanmak üzere Manisa Emniyet  Müdürlüğüne götürüldü.
 
Akşam saatlerinde de Yüzbaşı Ergün Kupan, Astsubay Başçavuş Yusuf İnci  ve Uzman Çavuş Muharrem Alkan gözaltına alınmıştı.
 
KAYSERİ
 
*Kayseri Garnizon Komutanı Hava  Pilot Tümgeneral İsmail Yalçın, gözaltına alındı
 
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi  kapsamında, Kayseri Garnizon Komutanı Hava Pilot Tümgeneral İsmail Yalçın,  gözaltına alındı. 
 
FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin başlatılan soruşturmalar kapsamında,  gözaltılar sürüyor.
 
Bu çerçevede, 2'nci Hava İkmal Bakım Merkezi ve Kayseri Garnizon  Komutanı Tümgeneral Yalçın, şehir girişindeki Boğazköprüsü mevkisinde yakalandı.
 
Yalçın, Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden  geçirildikten sonra emniyete götürülecek.
 
*Kayseri'de 12'inci Hava Ulaştırma Ana  Üs Komutanlığında görevli 6 asker gözaltına alındı
 
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi  kapsamında, Kayseri'de 12'inci Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığında görevli 6  asker gözaltına alındı. 
 
FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin başlatılan soruşturmalar kapsamında,  gözaltılar sürüyor.
 
Bu çerçevede, yakalanan 6 askeri personel, Kayseri Eğitim ve Araştırma  Hastanesinde getirilerek sağlık kontrolünden geçirildi.
 
Askerler buradaki işlemlerinin ardından emniyete götürüldü.
 
EMNİYET MÜDÜRLERİ DE GÖZALTINDA
 
*Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe  girişiminde bulunulduğu gece, emniyetle ilişikleri kesilen ve haklarında yakalama  kararı bulunan eski emniyet müdürleri Lokman Kırcılı ile Gürsel Aktepe, Emniyet  Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı'nın giriş kapısı yakınlarında  gözaltına alındı. 
 
AA muhabirinin emniyet yetkililerinden aldığı bilgiye göre, 15 Temmuz  Cuma gecesi, FETÖ üyelerince organize edilen darbe girişimi sırasında, FETÖ üyesi  oldukları gerekçesiyle emniyetle ilişikleri kesilen üç isim Emniyet Genel  Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı giriş kapısı yakınlarında görüldü.
 
Ekiplerin müdahalesi sonucu haklarında yakalama kararı bulunan eski  emniyet müdürlerinden Lokman Kırcılı ve Gürsel Aktepe gözaltına alındı. Yine aynı  yerdeki eski Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü ile İstihbarat Daire Başkan  Yardımcılığı görevlerinde bulunan Recep Güven'in ise kaçmayı başardığı öğrenildi.
 
Gözaltına alınan Kırcılı ve Aktepe'nin Ankara Emniyet Müdürlüğü  Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildiği ve ifade işlemlerinin  sürdüğü kaydedildi.
 
Ankara Valiliği'nce, FETÖ darbe girişiminin ardından başkentte  düzenlenen operasyonlar kapsamında 149 emniyet mensubunun gözaltına alındığı  bildirildi.
  
3 kişi hakkında da yakalama kararı bulunuyordu
 
Kırcılı hakkında "Selam Tevhid" soruşturması ile Ankara merkezli  "Usulsüz Dinleme" ve "VIP Dinleme" davaları, Aktepe ile Güven hakkında ise Ankara  merkezli "Usulsüz Dinleme" ve "VIP Dinleme" davalarından yakalama kararı  bulunuyordu.
 
Firari emniyet müdürlerinin emniyet ile ilişikleri, İç Güvenlik Paketi  sonrasında emniyette yapılan düzenleme kapsamında, FETÖ üyesi oldukları  gerekçesiyle kesilmişti.
 
BİTLİS
 
*Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında Bitlis'in Tatvan ilçesinde 6 asker daha gözaltına alındı.  
 
Alınan bilgiye göre, FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, Bitlis'in Tatvan ilçesindeki 10. Komando Tugay Komutanlığında görev yapan bir binbaşı, bir yüzbaşı, 2 astsubay ve 2 uzman çavuş gözaltına alındı.
 
Bitlis Emniyet Müdürlüğüne getirilen rütbeli askerlerin, yapılacak işlemlerin ardından adliyeye sevk edileceği öğrenildi.
 
Tatvan'da dün darbe girişimi kapsamında Tatvan 10. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Arif Settar Afşar ile aynı birlikte görev yapan Kurmay Başkanı Ercüment Takır ile yine meslekten ihraç edilen Tatvan'da 1 hakim ve 1 savcı, Hizan'da 1 ve Mutki'de 1 hakim de gözaltına alınmıştı.
 
TOKAT
 
*Tokat Jandarma Bölge Komutanı  Tuğgeneral Adnan Arslan, tutuklandı
 
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle  ilgili gözaltına alınan Tokat Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Adnan Arslan,  tutuklandı. 
 
Alınan bilgiye göre, darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında  Antalya'da yakalanan ve Tokat'a getirilen Arslan, hakim karşısına çırakıldı
 
Arslan, "FETÖ terör üyesi olduğu" gerekçesiyle tutuklandı.
 
KIRŞEHİR
 
*Kırşehir'de, gözaltı kararı bulunan  11 hakim ve savcıdan 6'sı gözaltına alındı
  
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi  kapsamında Kırşehir'de 4 cumhuriyet savcısı ve 2 hakim yakalandı. 
FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili Kırşehir'de 11 hakim ve savcı  hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Kırşehir Adliyesinde görevli hakim ve  savcılardan, 6'sı evlerinde gözaltına alındı.
 
Zanlılar, Kırşehir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne  götürüldü.
 
Adreslerinde bulunamayan 5 savcı ve hakimin yakalanması için  çalışmaların sürdüğü belirtildi.
 
ANKARA
 
*Polatlı'da 58. Topçu Er Eğitim  Tugay Komutanı Tuğgeneral Murat Aygün ile 2 yarbay tutuklandı - Gözaltına alınan  118 askerin işlemleri sürüyor
 
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi  kapsamında, Ankara'nın Polatlı ilçesindeki 58. Topçu Er Eğitim Tugayı Komutanı Tuğgeneral Murat Aygün ile 2 yarbay tutuklandı. 
 
FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında  gözaltına alınan Tuğgeneral Aygün ve 2 yarbay, Polatlı Adliyesine getirildi.
 
Darbe girişimi sonrası Polatlı Emniyet Müdürü Özer Şimdi'yi arayarak,  kendisinin sözde "Sıkıyönetim komutanı olduğunu" söylediği belirtilen Aygün ile 2  yarbay, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
 
FETÖ'nün darbe girişimi kapsamında, Polatlı'da gözaltına alınan 1  binbaşı, 1 yüzbaşı, 6 üsteğmen, 3 teğmen, 16 astsubay, 91'i er ve erbaş olmak  üzere, 118 askerin işlemleri sürüyor.
 
MUĞLA
 
*Muğla'da haklarında gözaltı kararı  bulunan 15 hakim ve savcıdan 8'i yakalandı
 
Muğla'da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe  girişimine ilişkin haklarında gözaltı kararı bulunan 15 hakim ve savcıdan 8'i  yakalandı. 
 
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili  başlattığı soruşturma kapsamında, FETÖ/PDY silahlı terör örgütü yapılanmasına  mensup olduğu değerlendirilen Muğla merkez ile Milas, Bodrum, Köyceğiz, Ortaca,  Yatağan ilçesinde görevli 15 hakim ve savcı hakkında gözaltı kararı sonrası  harekete geçildi.
 
Bu çerçevede, Muğla'da hakimler Raziye Demirli, Orhan Karabacak,  Bodrum'da cumhuriyet savcıları Levent Kaya, Mustafa Demircan, Ömer Faruk Aydın,  Yasemin Demircan, Köyceğiz'de Hakim İbrahim Karaalp, Milas'ta Hakim Barboros  Hayrettin Ekici gözaltına alındı.
 
Cumhuriyet Savcısı Şerif Gediz, hakimler Erhan Demir, Sadettin  Kocabaş, İsmail Uğur, Ali Bayraktar, İlhami Saykın ve Hatice Avcı Bayraktar'ın  yakalanması için çalışmaların sürdüğü öğrenildi.
 
ERZİNCAN
 
FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin  3. Ordu Harekat Kurmay Yar Başkanı Çağlar tutuklandı. *Soruşturma kapsamında  ayrıca 1 yarbay ve 2 teğmen ile adli ve idari yargıda görevli 4 savcı daha gözaltına alındı
 
Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Fetullahçı Terör  Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin, Erzincan'da adliyeye sevk edilen  zanlılardan 3. Ordu Harekat Kurmay Yar Başkanı Tuğgeneral Ekrem Çağlar'ın tutuklandığı, 1 yarbay ve 2 teğmen ile adli ve idari yargıda görevli 4 savcının  daha gözaltına alındığını bildirdi. 
 
Arslantaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, FETÖ'nün darbe girişimine  ilişkin Erzincan Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturmanın devam  ettiğini ifade etti.
 
Soruşturma kapsamında gözaltına alınan 3. Ordu Harekat Kurmay Yar  Başkanı Tuğgeneral Ekrem Çağlar ve 59. Topçu Eğitim Tugayı Komutanı Tuğgeneral  Yüksel Gönültaş ile 6 askeri hakim ve savcının adliyeye sevk edildiğini  hatırlatan Arslantaş, Tuğgeneral Çağlar'ın tutuklandığını, diğer zanlıların adli  makamlarca sorgusunun ise sürdüğünü belirtti.
 
Arslantaş, soruşturma kapsamında 1 yarbay ve 2 teğmen ile adli ve  idari yargıda görevli 4 savcı daha gözaltına alındığını belirterek, "Bu burada  kalmayacak, devletin bütün kılcallarına sızmış olan bu örgütün, bu çetenin, bu  eli kanlı terör örgütünün uzantıları birer birer çıkartılacaklar. Hukuk devletinin prensipleri içerisinde hak ettikleri cezayı alacaklar." diye konuştu.
 
KAYSERİ
 
15 Temmuz’daki darbe girişimi sonrasında FETÖ/PDY operasyonu kapsamında Kayseri Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri tarafından 12. Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığı’nda görevli 6 asker daha gözaltına alındı.  
 
  Edinilen bilgiye göre 15 Temmuz’daki darbe girişimi sonrasında FETÖ/PDY operasyonu kapsamında Kayseri Emniyet Müdürlüğü TEM ekipleri, 12. Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığı’nda görevli 6 askeri daha gözaltına aldı.
 
  Gözaltına alınan askerler, sağlık kontrolünden geçirilmesinin ardından emniyete götürüldü.
 
IĞDIR
 
Iğdır’da, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında 1 hakim tutuklandı, 2 uzman çavuş gözaltına alındı. 
 
  Edinilen bilgilere göre;  FETÖ'nün darbe girişimi sonrası Iğdır Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında, darbe girişiminde yer aldığı tespit edilen Aralık hakimi Adem Calay ile Aralık Hudut Alay Komutanlığında görevli İbrahim Doğan ve Aykut Demir isimli uzman çavuşlar gözaltına alındı.
 
  Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Calay, çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanırken, 2 uzman çavuşun emniyetteki sorguları devam ediyor.
 
 ŞANLIURFA
 
Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde biri emniyet amiri 9 polis açığa alındı.
 
Edinilen bilgiye göre, Şanlıurfa'da FETÖ/PDY terör örgütüyle bağlantılı oldukları iddiasıyla 9 polis açığa alındı. Açığa alınanlar arasında Emniyet Amiri Bilal S. ile polis memurları Adnan Ö., Muzaffer Ç., Mustafa G., Şamil S., Süleyman Y., Ebubekir A., Ekrem A. ve Selahattin A. olduğu öğrenildi. 
 
  Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.
 

ETİKETLER

fetö gözaltı darbe