comScore

Görevden almalar MEB'e de sıçradı!

07 Ocak 2014 Salı - 18:58 | Son Güncelleme : 07 01 2014 - 18:58


Emniyet, yargı ve maliyeden sonra görevden almalar Milli Eğitim'e de sıçradı. 8 ilin milli eğitim müdürü görevden alındı.

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun ardından emniyet, yargı ve maliyedeki tayin ve atamalar sürerken, Milli Eğitim Bakanlığı'nda (MEB) da dün 8 ilin milli eğitim müdürleri görevden alındı. Balıkesir, Gaziantep, Yalova, Rize, Samsun, Trabzon, Bolu ve Van İl Milli Eğitim müdürlerini görevden alan bakanlık, şimdilik yalnızca Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne atama yaptı. Bakanlık yetkilileri, bu görevden almaların, yolsuzluk operasyonunun ardından emniyette yapılan tayin ve atamalarla ilgisi olmadığını belirtti. Yetkililer, görevden alınan isimlerin uzun süredir vekaleten bu makamlarda oturduklarını ve yapılan değişikliğin rutin bir işlem olduğunu kaydetti.

Yolsuzluk operasyonunun ardından emniyette süren görevden alma ve atamalar, MEB'e de sıçradı. Bakanlık, dün Balıkesir, Gaziantep, Yalova, Rize, Samsun, Trabzon, Bolu ve Van'ın Milli Eğitim Müdürlerini görevden aldı. 7 müdürün yerlerine henüz atama yapılmazken, sadece Van İl Milli Eğitim Müdürlüğüne, aynı kurumda Eğitim Denetmenleri Başkanlığı yapan Kıyasettin Kırtekin atandı. Önümüzdeki günlerde diğer iller için de atama yapılması bekleniyor.

Görevden alındılar

Bakanlığın kararıyla görevden alınan isimler şöyle:
"Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Sabri Caner, Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Ekrem Serin, Yalova İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yurtman, Rize İl Milli Eğitim Müdürü Saffet Yıldırım, Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Cora, Trabzon İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç, Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Recep Alpdoğan ve Van İl Milli Eğitim Müdürü Mucip Kına."

MEB: Operasyonla ilgisi yok

Bakanlık yetkilileri, bu görevden almaların, yolsuzluk operasyonunun ardından emniyet, yargı ve maliyede yapılan tayin ve atamalarla ilgisi olmadığını belirtti. Yetkililer, görevden alınan isimlerin uzun süredir vekaleten bu makamlarda oturduklarını ve yapılan değişikliğin rutin bir işlem olduğunu kaydetti. (Milliyet)
Yorum Yazın
Gönder
Yorumlar
  • fahrettin şairAKP NİN İŞ YAPACAK KADROLARI 11 YIL SONRA ANCAK YETİŞTİ GALİBA.ŞİMDİ CEMAATCİLERLE YER DEĞİŞTİRİYORLAR.08.01.2014 02:08
  • hasan canpes bu iktidarla başa çıkılmaz, adamlar yaptıkları yolsuzluğu kadrolaşma fırsatına çevirdiler.07.01.2014 07:07