Galaksinin Koruyucuları’ndan şaşırtıcı karar!

02 Ağustos 2018 Perşembe - 2:30 | Son Güncelleme : 02 08 2018 - 2:30

Geçmişte attığı cinsel içerikli tweetler nedeniyle yapım şirketi Disney tarafından işine son verilen Galaksinin Koruyucuları serisinin yönetmeni James Gunn’a filmin oyuncuları sahip çıktı


Marvel Sinematik Evreni’nde geçtiğimiz hafta sarsıcı bir olay yaşandı. Guardians of the Galaxy serisinin yönetmeni James Gunn’ın artan Trump karşıtı söylemlerinin ardından eski tweetlerini karıştıran Trump destekçileri, Gunn’ın espri anlayışının çarpık olduğu bazı tweetler buldu. Çocuklarla ilgili cinsel içerikli şakaların da yer aldığı bu tweetler bir anda sosyal medyada büyük yankı uyandırınca Disney, yönetmenle bağlarını kopardığını açıkladı. Bu da sosyal medyayı ikiye böldü. Bir grup Gunn’ın geçmişte yaptığı şakalar yüzünden kovulmasını kabul edilemez bulurken, bir grup da her konunun şaka olmayacağını savunuyordu. Bu süre zarfında sessizliğini koruyan Guardians of the Galaxy ekibi, konuyla ilgili toplu bir mesaj yayınladı.

‘BİZ ONA GÜVENİYORUZ’

Altında Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Karen Gillan, Bradley Cooper, Vin Diesel, Sean Gunn, Michael Rooker ve Pom Klementieff’ın imzaları bulunan metinde oyuncular Gunn’ı tamamen desteklediklerini belirtti. Gunn’ın hayatlarında önemli bir noktada olduğunu belirten oyuncular, gelecekte de tekrar Gunn’la çalışmak için sabırsızlandıklarını belirtti. Linç kültürünün sonlanmasını dilediklerini yazan ekip, yaşanan politik bölünme yüzünden kişilerin kurban edildiğine dikkat çekiyor. Üçüncü filmin 2019’un ilk aylarında çekimine başlanması bekleniyordu. Disney cephesinden Gunn’la ilgili farklı bir karar çıkmadığı sürece ekip yeni bir yönetmenle yola devam edecek.

ETİKETLER