Finans Merkezi’ne komşu ofis projesine başladı

Meltem KARA / EKONOMİ |  10 Nisan 2016 Pazar - 2:30 | Son Güncelleme : 10 04 2016 - 2:30

Maksem Grup, Ataşehir’de A+ Live projesine başladı. Metrekare fiyatının bölge ortalamasının altında olduğu projede lansmana özel 8 bin liralık fiyat belirlendi


MAKSEM Grup, Ataşehir’de İstanbul Finans Merkezi’ne komşu konumda bir ofis projesine başladı. 40 bin metrekare inşaat alanına sahip projenin 200 milyon lira yatırım değerine sahip olduğunu belirten Maksem Grup Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Aydoğan, “Ataşehir, İstanbul’un yeni iş ve finans merkezi oluyor. Bu anlamda bölgede 2 milyar doların  üzerinde bir yatırımla planlı bir gelişme var. Biz de bu değerli bölgede yer almak istedik. 111 ofis ve 11 ticari birim yer alacak A+ Live Ataşehir projesinde teslimleri 2017’nin ikinci yarısında yapacağız” diye konuştu.
 
25 bin TL’yi görür
 
Bölgedeki ofislerin ortalama metrekare satış fiyatının 18 bin lira olduğunu, A+ Live projelerinde ise metrekare satış fiyatının 8 bin lira olduğunu söyleyen Aydoğan, şöyle konuştu: “Yatırımcısına kazandıracak bir proje yapıyoruz. Lansman dönemine özel 8 bin lira olan metrekare satış fiyatı bitişte 25 bin lirayı bulacak. Daha önce Başakşehir’de yaptığımız 1.720 birimlik Bulvar İstanbul projesinde satışlara metrekaresi 2 bin 400 liradan başlamıştık, şimdi teslimlere başladık ve metrekare fiyatı 4 bin lirayı aştı.” Projede ofis büyüklükleri 40 metrekare ile 366 metrekare arasında değişiyor. Mimarisinde Çamoğlu Mimarlık’ın imzası bulunan projede, firmaların en önemli ihtiyaçlarından depo ve arşiv odası konusuna çözümler sunuluyor. A+ Live Ataşehir’de farklı konseptlerde kafe ve restoranlar, ara katlarda ve teraslarda açık  kapalı bahçeler, spor alanları ve fitness salonu yer alması planlanıyor.