Eski başbakanlık binası, Adalet Bakanlığına tahsis edildi

AA |  08 Ağustos 2018 Çarşamba - 14:09 | Son Güncelleme : 08 08 2018 - 14:09

Kızılay'da bulunan eski başbakanlık binası, Adalet Bakanlığına tahsis edildi. Bakanlığın çeşitli birimleri bu binaya taşınacak, ayrıca tarihi anlara şahitlik eden başbakanlık makam katı da müze olarak korunacak.


AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı,  Vekaletler Caddesi'nde bulunan eski başbakanlık binasını Adalet Bakanlığına  devretti.
 
Tahsis sonrasında Adalet Bakanlığı, farklı yerlerde bulunan  birimlerini bu binada toplamak için çalışma başlattı. Bu kapsamda, Bakanlığın  bazı genel müdürlükleri, daire başkanlıkları eski Başbakanlık binasına taşınacak.
 
Adalet Bakanlığının ana binasının yanında yer alan, eski başbakanlık  binasının kullanıma sunulmasıyla söz konusu bölgenin, "Adalet Kampüsü" olarak  düzenlenmesi hedefleniyor.
 
Makam katı müze olacak
 
Öte yandan, uzun yıllar çeşitli görüşmelere, temaslara ve tarihi  anlara şahitlik eden başbakanlık makam katı, olduğu gibi korunarak müzeye  dönüştürülecek.
 
Müzede, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçilmesi sonrasında  kapatılan başbakanlık binasının geçmişi bu müzede yaşatılacak.

ETİKETLER