Erdoğan'dan "Ağaç Dikme Bayramı" önerisine destek

AA |  12 Temmuz 2019 Cuma - 23:30 | Son Güncelleme : 12 07 2019 - 23:30

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medyada dile getirilen "Ağaç Dikme Bayramı" önerisine destek verdi.


Erdoğan, Twitter'da bir kullanıcının paylaştığı ve kısa sürede  etkileşim alan "Ağaç Dikme Bayramı" ilan edilmesi teklifini yanıtladı.
 
Fikri beğendiğini belirten Erdoğan, paylaşımında, "Bu çok güzel bir  fikir Enes. Biz her zaman yemyeşil bir Türkiye için çalıştık, çalışıyoruz. Milli  bir ağaçlandırma bayramımızın olması için de ben ve arkadaşlarım her zamanki gibi  üzerimize düşeni yapacağız." ifadelerine yer verdi.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, paylaşımında, Türk bayrağı ve ağaç  emojilerini de kullandı.
 
Teklifin sahibi, Erdoğan'ın yanıtı üzerine, hesabında sabitlediği  paylaşımında, Türk bayrağı, ağaç ve gücü simgeleyen emoji ile "Sayın  Cumhurbaşkanım, çağrımıza yanıt verdiğiniz için çok mutlu olduk. Gençlerin ve yüz  binlerin sesi olduğunuz için minnettarız." sözleriyle Erdoğan'a desteğinden  dolayı teşekkür etti.
 
Abdullah Enes Şahin, Twitter'da "Bir fikrim geldi. Biz neden 'Ağaç  Dikme Bayramı' ilan etmiyoruz. Her yıl bir gün ayıralım, çoluk çocuk maaile, 82  milyon ağaç dikelim. Hem dünyaya örnek olalım hem gelecek nesillere yemyeşil bir  ülke bırakalım." paylaşımında bulunmuştu.

ETİKETLER