Emre Saltık kimdir?

09 Mart 2017 Perşembe - 13:47 | Son Güncelleme : 09 03 2017 - 13:47

Halk müziğinin usta sanatçısı Emre Saltık bugün aniden kalp krizi geçirdi. Durumu kritik olan Emre Saltık gündeme bomba gibi düştü. İşte merak edilen Emre Saltık kimdir? sorusunun cevabı...


Halk müziğinin efsane sanatçısı Emre Saltık'ın ani kalp krizi rahatsızlığı herkesi şoke ettim. Sağlık durumu kritik olan Emre Saltık'in hayatı gündemde araştırılmaya başlandı. İşte sizler için Emre Saltık kimdir sorusunun cevabını derledik.

EMRE SALTIK KİMDİR?

Emre Saltık, 1960 yılında Tunceli Ovacık’ta doğdu. 1980 yılında İstanbul’a yerleşen Türk müziği sanatçısı, İ.T.Ü. Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Türk Halk Müziği bölümünden mezun oldu. Arif Sağ ile birlikte Arif Sağ Müzik Okulu'nda (ASM) eğitim verdi. 1987 yılında bu okul Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlandıktan sonra, ASM müzik kursundaki müdürlüğü ve sahipliğini sürdürerek, çalışmalarına devam etti.Uzun yıllardır halk müziğine yaptığı çalışmalarda prodüksiyon yönetmenliği, icracı ve eğitmen olarak önemli katkılarda bulundu. İlk albümü Selam Sana Filistin’i  1987 yılında çıkara Emre Saltık halk müziğinin yaygınlaşmasında önemli katkıları bulunan "Arif Sağ Müzik Okulu" bünyesinde halen eğitmen ve yönetici olarak görev almaktadır.