Emine Erdoğan'a Dünya İnsaniyet Forumu'ndan "Fark Yaratan" ödülü

AA |  15 Nisan 2019 Pazartesi - 13:20 | Son Güncelleme : 15 04 2019 - 13:29

Dünya İnsaniyet Forumu'nca (World Humanitarian Forum) Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'a, insani yardımlara ilham verici çalışmalarından dolayı, Londra'da düzenlenecek törenle "Changemaker" (Fark Yaratan) ödülü verilecek.


Birleşmiş Milletler ve İngiltere  tarafından desteklenen Dünya İnsaniyet Forumu'nca verilen "Changemaker" ödülü,  tüm dünyada olağanüstü ilham verici çalışmalar yapan ve insani yardımlar  konusunda liderlik eden sınırlı sayıda kişiye takdim ediliyor.
 
Bireyin veya örgütün olağanüstü çabalarının küresel ölçekte tanınması  ve böylece insani amaçlarına daha çabuk ulaşmaları ve diğer insanlara ilham  olmaları hedefiyle verilen ödüller, başkanlığını İngiliz siyasetçi Jack Straw'un  yaptığı bir danışma kurulu tarafından belirleniyor.
 
Dünyadaki insani yardımlara ilham verici çalışmalarından dolayı Emine  Erdoğan da bu yıl "Changemaker" ödülünü alacak. Emine Erdoğan'a ödülü, 17-18  Nisan'da İngiltere'nin başkenti Londra'da düzenlenecek törenle takdim edilecek.
 
Ödülle, Emine Erdoğan'ın Türkiye'nin TİKA, AFAD ve Türk Kızılay gibi  kurumları aracılığı ile tüm dünyaya örnek teşkil eden insani yardım çalışmaları  küresel ölçekte taçlandırılacak.
 
Eski Birleşik Krallık Başbakanı olan eşi Tony Blair ile kurdukları  vakıfta yapılan çalışmalar adına Cherie Blair, Panama Uluslararası İnsani Yardım  Merkezi adına Panama Kalkınma Bakanı Maria Luisa Navarro ve insani yardım  alanında Birleşmiş Milletler ile yürüttükleri program nedeniyle Mastercard da  törende ödül alacak.
 
Daha önceki yıllarda bu ödül, Alwaleed Philanthropies Genel Sekreteri  Prenses Lamia Al Saud, Birleşik Krallık Parlamentosu Üyesi Barones Valerie Amos  ve Katar Dışişleri Bakanı Al Thani gibi dünyada fark yaratmış isimlere  verilmişti.
 
Emine Erdoğan, ödül töreninde davetlilere hitaben bir konuşma yapacak.
 
  
 

ETİKETLER