Eğlence sektörü genç profesyonellerini arıyor!

25 Şubat 2016 Perşembe - 7:34 | Son Güncelleme : 25 02 2016 - 7:34

Türkiye’nin ilk eğlence yönetimi sertifika programı Entertainbiz, İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral Kampüsü’nde 5 Mart tarihinde başlıyor.


İstanbul Bilgi Üniversitesi’ne bağlı Bilgi Eğitim ve TC Projects işbirliğiyle gerçekleşecek Entertainbiz sertifika programı, 30 Nisan tarihine kadar toplam 104 saat ve 8 hafta süreyle devam edecek.
Eğlence sektöründe; müzik, film, TV ve spor alanlarında kariyer hedefi bulunan herkese açık olan Entertainbiz eğitimleri, mevcut kariyerine katkı sağlamayı hedefleyen genç profesyonelleri de ağırlayacak.

Katılımcılara, genel eğlence yönetimi derslerinin teorik olarak anlatılmasının ardından 4 haftanın sonunda; müzik, film, TV ve sinema bölümlerinden birinin seçilmesi sağlanacak.

Bu alanlarda uzman eğitmenler ise tecrübe ve bilgi birikimlerini gerçek yaşanmış vaka analizleriyle sundukları eğlenceli ve öğretici bir ders programı ile anlatacak. Program tamamlandığında katılımcılara verilecek sertifikaların yanı sıra, kariyer gelişimlerine katkı sağlayacak staj imkanları da sunulacak.

YILDIZ EĞİTMEN KADROSU

Katılımcılarına eğlence sektörünün her alanında uzmanlaşma fırsatı sağlayarak, sektörün istihdamına katkı sağlamayı hedefleyen Entertainbiz programının eğitmen kadrosunda; Türkiye’nin en büyük organizasyonlarına imza atmış GNL Entertainment Kurucusu Alp Çağrı Günal, Futbolcu Menajeri Ahmet Bulut, eğlence sektörü hukuku konusunda uzman Avukat Aydın Kurban, MUYAP Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Forta, Ülker Arena Pazarlama Müdürü Esra Tezel, Mars Entertainment Film Dağıtım Müdürü Ferhat Aslan, YEKON ve TESDER Başkanı Fırat Kasapoğlu, ünlü rockçı Teoman’ın menajeri Funda Sanliman, Habertürk Spor Yazarı Murat Ağca, ünlü televizyoncu ve programcı Osmantan Erkır, Doğan Music Company Genel Müdürü Samsun Demir ve BKM Genel Müdürü Zümrüt Arol Bekçe gibi her biri kendi alanında uzman pek çok değerli isim yer alıyor.

Kimler Katılabilir?

EntertainBiz Eğlence Yönetimi Sertifika Programı’na; en az üniversite 3. Sınıf öğrencileri, mezun ve yüksek lisans yapan öğrenciler, eğlence sektöründen hizmet satın alımı yapan şirketlerin kurumsal iletişim departmanında çalışanlar, kariyerini eğlence sektöründe başlatmak isteyen genç profesyoneller ve eğlence dünyasında yaratıcı olarak çalışan ve eğlence sektörünün yönetim dünyasını yakından tanımak isteyen orta- üst düzey yöneticiler katılabilirler.

EĞLENCE YÖNETİMİ

Yaratıcı Endüstrilerde Girişimcilik Eğlence Pazarlaması Eğlence Yönetiminde Finans Takım Geliştirme ve Liderlik Markalı İçerik & Eğlence Eğlence Sektöründe İş Etiği ve Sosyal Sorumluluk Eğlence Yönetiminde İş Modelleri

Eğitmenler:

Yrd.Doç.Gökçe Okandan Dervişoğlu Doç Dr. Selcan Öztürkcan Özdinç Tolga Dizmen Doç. Dr. Başak Uçanok Tan Yrd.Doç.Barış Ursavaş Fırat Kasapoğlu MusicBiz Sanatçı Menajerliği Albüm Yapım Dijital Müzik Müzik Hukuku Müzik Sektöründe Edisyon Konser Organizasyonu Müzik Sektöründe PR ve İletişim Dijital Eğlence İletişimi (Müzik)

Eğitmenler: Teoman’ın menajeri Funda Sanliman DMC Genel Müdürü Samsun Demir MUYAP Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Forta Aydın Kurban Hukuk Bürosu Av. Aydın Kurban GNL Entertainment Kurucusu Alp Çağrı Günal DMC Pazarlama Müdürü Özden Bora Jeton İletişim Kurucusu Tolga Akış

FilmBiz

Oyuncu Menajerliği ve Kast Film Yapım Film Dağıtım Film Pazarlaması & Tanıtım Film Gösterim Film Sektöründe Hukuk Film Sektöründe PR ve İletişim Digital Eğlence İletişimi (Sinema)

Eğitmenler: Persona Genel Müdürü Oyuncu ve Kasting Menajeri Şermin Ekinci BKM Genel Müdürü Zümrüt Arol Bekçe Mars Entertainment Film Dağıtım Müdürü Ferhat Aslan 70X100 Ajans Kurucusu ve Başkanı Emre Erdem Kurban Hukuk Bürosu Av. Aydın Kurban PPR İletişim Kurucusu Selma Semiz Jeton İletişim Kurucusu Tolga Akış SportsBiz Spor & Eğlence Pazarlaması Kulüp yönetimi Sporcu Menajerliği Spor & Eğlencede Etkinlik Yönetimi Spor & Eğlencede Taraftar Yönetimi Kurumlar için Spor & Eğlence Etkinlikleri Fitness Kulüplerinde Spor & Eğlence Spor Medyası

Eğitmenler: Türkiye Futbol Federasyonu Gelişim Ligleri ve Denetim Müdürü Dr. Erden Or Medipol Başakşehir Spor Kulübü Yöneticisi Mustafa Eröğüt Futbolcu Menajeri Ahmet Bulut Ülker Sports Arena Pazarlama Müdürü Esra Tezel Spormax Yönetici Ortağı Dr. Gökhan Çetinkaya KT Sportif Danışmanlık CEO’su Kenan Topuz Habertürk Spor Yazarı Murat Ağca TVBiz TV & Dizi Yapım TV Sektöründe Hukuk TV Sektöründe Eğlence & Format TV Pazarlama & Reklam Digital Eğlence İletişimi (TV)

Eğitmenler: Kanal D CEO’su Müge Turalı Pak Aydın Kurban Hukuk Bürosu Av. Aydın Kurban TV Programcısı ve Sunucusu Osmantan Erkır Cryptex Ajans Başkanı Serkan Altıner Jeton İletişim Kurucusu Tolga Akış