Migren Ağrınızı Azaltmak İçin 10 Tavsiye 18 March, 14:28'de eklendi

Baş ağrılarınız gün içerisinde dayanılmaz hale geliyorsa nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda bilinçlenmelisiniz. Sizler için yazdık.

1. Bol Bol Su İçin
Vücudunuzun susuz kalması migren ağrılarınızı arttırır. Bu nedenle gün içinde bol bol su tüketin.
2. Koyu Yeşil Yapraklı Sebzeler Tüketin
Magnezyum ve Kalsiyum yönünden zengin minerallere sahip brokoli, lahana, ıspanak gibi sebzeler yemek ağrılarınızı hafifletecektir.
3. Deniz Ürünleri
Omega 3, sinirlerinizi korur ve migrenle bağlantılı enflamasyon ile mücadele eder. Somon, ton balığı ve uskumru gibi yağlı balıkları tüketerek vücudunuzun omega 3 ihtiyacını karşılayabilirsiniz.
4. Badem ve Ceviz !
Migren ağrıları ve bir takım sağlık sorunlarına yol açabilecek olan serotonin düşüklüğünü gidermek için badem, ceviz, pirinç, süt ve süt ürünlerini düzenli olarak tüketin.
5. Spor Yapın
Her gün en az 25-30 dakikanızı spora ayırın. Açık havada yürüyüş yapmak baş ağrılarınızın kontrolünde önemlidir.
6. Düzenli Uyuyun
Uyku saatlerinizin düzenli olmasına çok büyük özen gösterin. Günde 8 - 10 saat arası uyuyarak migren ağrılarınızı azaltabilirsiniz.
7. Kafeine Dikkat
Migren ağrılarınızda kafeinin azı yarar, çoğu zarardır. Fazla kahve tüketimi migren ağrılarınızı tetikliyor. Uzmanlar ; ağrınız başladığında bir fincan kahve içip karanlık bir odada birkaç saat istirihat etmenin kesinlikle faydalı olacağını belirtiyor.
8. Masaj
Geçtiğimiz yıl yapılan bir araştırmaya göre düzenli olarak yapılan masaj, gerginlğinizi ortadan kaldırıyor, migren ağrılarını bir hayli azaltıyor.
9. Besin Takviyeleri
Uzmanlar B2 vitamininin migren ataklarını azalttığını belirtiyor. Besin takviyeleri kullanmak için doktora görünmeniz gerekmektedir, bilinçsiz bir şekilde kullanımı sağlık sorunlarına yol açabilir.
10. Karanlıkta İstirahat
Uzmanlar karanlık odada dinlenmenin migren ağrısının giderilmesini kolaylaştırdığını söylüyor.