Dünyanın en iyi üniversiteleri Türkiye’de buluşuyor

24 Ekim 2017 Salı - 13:18 | Son Güncelleme : 24 10 2017 - 13:26

Türkiye’nin ve Ortadoğu’nun en büyük ve en kapsamlı yurtdışı eğitim fuarı IEFT kapılarını 32. Kez açıyor. Dünyanın dört bir yanından en iyi üniversitelerin buluştuğu fuar başarılı öğrenciler ve aileleriyle buluşmaya hazırlanıyor.


Her sene bir öncekine göre artan bir katılım gözlemlenen IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarlarına bu sene de rekor katılım bekleniyor. Fuar kapsamında üniversitelerin başarılı öğrencilere dağıttıkları toplamda 1 Milyon Doları bulan burslar, ücretsiz TOEFL ve IELTS İngilizce seviye tespit sınavları, yurtdışında lise okumanın kapılarını aralayan ACT sınavının ücretsiz demosu ve yurtdışı eğitime dair A’dan Z’ye bilgi içeren konferanslar ilgiyi her sene biraz daha artırıyor.
 
Avrupa ve Ortadoğu’nun en büyük yurtdışı eğitim organizasyonu olan IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarları (International EducationFairs of Turkey) bu sene 32. Kez kapılarını açmaya hazırlanıyor. Liseden yaz okuluna, üniversiteden yüksek lisansa kadar pek çok alanda gençlere yurtdışında eğitim fırsatları sunan IEFT; düzenlediği ücretsiz sınavlar ve konferanslarla öğrencilerin yurtdışı eğitim hakkında bilinçlenmesini sağlıyor. 
 
 Yurtdışında eğitim denilince geçmiş yıllarda akıllara üniversite ve yüksek lisans gelirken günümüzde durum değişti. Artık okul öncesi eğitimden doktoraya kadar uzanan bir alanda yurtdışında eğitim almak mümkün. Yurtdışında eğitimin tüm aşamalarında bilgi almak isteyenlerin fuara katılarak okullarla birebir görüşmesi yeterli olacak. 
 
DÜNYANIN EN İYİ ÜNİVERSİTELERİNE GİRMENİN YOLU YAZ OKULLARINDAN GEÇİYOR
 
Çocuklarının ana dil seviyesinde yabancı dil öğrenmesini isteyen aileler; çocuklarını spor, sanat ve dil eğitiminin bir araya geldiği yaz okullarına gönderirken, pek çok aile de çocuklarına Harvard ve Oxford gibi dünya çapında bir numara okulların ayrıcalıklı dünyasını deneyimletmek istiyor. Çocuklar yaz okullarında dil eğitimi alıp, spor ve sanat becerilerini geliştirirken, Harvard ve Oxford’da eğitim alabilmenin inceliklerini de öğrenebiliyor. Dünya çapındaki bu saygın üniversitelerin kapısından içeri giren çocuk gelecek planlarını da buna göre şekillendiriyor. Harvard ve Oxford gibi üniversitelerde yaz okuluna giden çocuklar bu üniversitelerin eğitim sistemlerini anlıyor ve hazırlıklarını buna göre yapıyor. Başarılı çocukların bu yaz okullarında keşfedilme olasılığı da çok yüksek…
 
KARİYERİNDEN MEMNUN OLMAYANLAR SERTİFİKA PROGRAMLARI İLE FARKLI BİR KARİYERE ADIM ATIYOR
 
Yurtdışında stajlarla CV’sini güçlendirmek isteyen yeni mezunlar, kendini geliştirerek iş dünyasındaki yarışta bir adım öne çıkmak isteyen orta seviye çalışanlar ve mesleki kariyerine yurtdışında devam etmeyi amaçlayan profesyoneller IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarlarında yeni imkanlar ve son trendler hakkında bilgi alıyor. Kanada’dan Avustralya’ya, ABD’den Japonya’ya kadar pek çok ülkeden eğitim kurumlarının temsilcileri katılımcıların mesleki gelişimleri için en son fırsatları bu fuarda sunuyor.
Sertifika ve Diploma Programlarına kariyerinden memnun olmayan genç profesyoneller sıklıkla başvuruyor. Onlarca yıllık eğitimi bir kalemde silip atmak istemeyenler, başvurdukları sertifika ve diploma programlarında üniversite eğitimlerini destekleyen alanlara başvuruyor ya da tamamen kendi alanı dışında bir programa yönelebiliyorlar. Bu programlara katılan pek çok genç profesyonel sevdikleri alanlarda çalışma imkanı yakalayabiliyor. 
 
ÜNİVERSİTELER BAŞARILI ÖĞRENCİYE TOPLAMDA 1 MİLYON DOLARI GEÇEN BURS İMKANI SUNUYOR
 
Yurtdışında eğitim sektörünün temel taşlarından olan üniversiteler 32. IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarı’nda da gençler ve aileleriyle bir araya gelmeye devam ediyor. Fuar kapsamına pek çok üniversite başarılı öğrencileri kendi çatısında toplayabilmek için çeşitli seviyelerde burs imkanları sunuyor. Hangi bölümde okumak istediğine karar veremeyen, yurtdışında üniversitede okumak konusunda çekinceleri olanlar üniversitelerin temsilcileriyle bir araya gelerek akıllarına takılan tüm sorulara yanıt bulabiliyor. Kaliteli ve refah içerisinde bir gelecek kurgulamak isteyen gençler yurtdışı üniversitelerde eğitim almanın yollarının fuar kapsamında buluyor. 
Orta gelirli bir ekonomiye sahip aileler burs imkanlarını araştırıp, yurtdışı eğitim maliyetlerini en az seviyeye indirmeyi amaçlıyor. Yurtdışındaki üniversiteler başarılı Türk gençleri için kesenin ağzını açıyor… Pek çok üniversite öğrencilere sağladığı burs alternatifleriyle ailelerin maddi yükünü en aza indiriyor. 
 
SIKICI SINIFLARDA İNGİLİZCE EĞİTİMİNİN MODASI GEÇTİ
 
Ülkemizde İngilizce öğrenimi yıllar boyu sürse de sınıflara sıkıştığı için çok etki yaratmıyor. Yıllarca İngilizce eğitimi alıp liseden mezun olan gençler maalesef İngilizce konuşamıyor. Gramer kalıplarına ve eski metotlarla eğitime maruz kalan gençler bu sebeple yabancı dil öğrenmekten soğuyabiliyor bile… Fakat küreselleşen dünyada yabancı bir dil bilmemek özellikle de İngilizce ‘yehâkim olmamak büyük bir eksiklik… Bu sebeple yabancı dili ana dil seviyesinde öğrenmek, dil öğrenirken keyif almak isteyen gençler, yurtdışında eğitim alarak kısa sürede büyük ilerleme gösterebiliyor. Yurtdışında yabancı dil eğitimine dair bilgi almak isteyen tüm gençler IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarlarında kendi bütçelerine göre çözümler bulabiliyor. 
 
Birçok seminere ev sahipliği yapacak olan fuarlara; ABD, İngiltere, Almanya, Kanada, Avustralya, Rusya, Fransa, İtalya, İspanya, İsveç, İsviçre, Macaristan, Polonya, Çin, Danimarka, Litvanya, Avusturya, Estonya gibi dünyanın değişik ülkelerinden 200'e yakın eğitim kurumu katılacak.
Her yıl binlerce kişinin ziyaret ettiği IEFT Fuarlarına katılanlar, üniversite hazırlık, ön lisans, lisans, yüksek lisans, doktora, üniversite transfer, dil okulları, yaz okulları, sertifika-diploma programları, staj, lise eğitimi ve burslu yurtdışı eğitim konularında kurum temsilcilerinden bilgi alabilecek, ülkelerin eğitim ortamları konusunda merak ettikleri soruları yöneltebilecekler.
 

ETİKETLER