Düğünde tek başına!

17 Mayıs 2018 Perşembe - 2:30 | Son Güncelleme : 17 05 2018 - 2:30

Diyarbakır’da yaşayan, ikisi de Suriyeli Dilxweş Osman (21) ve Wane İbrahim (18), evlenmeye karar verdi; ancak bu süreçte genç kız, ailesiyle Almanya’nın Münih kentine gitti. Düğün için hazırlıklarını tamamlayan Osman, genç kız Türkiye’ye gelemeyince, düğünü gelinsiz yaptı.


Düğününde gelin olmadan oynayan damat Osman, Almanya’da gelinlik giyen Wane ile cep telefonundan görüntülü konuştu. Düğünün gerçekleştirildiği mekanda, gelin ile damadın salona indiği asansörden tek başına inen Dilxweş Osman, kendisini karşılayanlarla halay çekti. Düğün sırasında Münih’te olan Wane İbrahim ise gelinliğini giyerek, salona cep telefonu aracılığıyla görüntülü bağlandı. Çift, en kısa sürede kavuşmayı ümit ettiklerini söyledi.

Düğünü tek başına yapmak zorunda kalan Osman, “Resmi bir düğün yapmasaydık bir araya gelemeyecektik. 3 yıldır görüşüp, birbirimizi seviyorduk. Arkadaşlarım, akrabalarım Diyarbakır’da; bu yüzden düğünü burada yaptık. Şimdi Almanya’ya gidip, orada da düğün yapacağız. O zaman daha çok mutlu olacağım. Ben de istiyordum bugün, burada o da olsun. Ailem ve arkadaşlarım, hepsi burada. Bu yüzden düğünü burada yaptık” dedi.